28 Aralık 2018 Cuma

Amsterdam Schiphol Havaaalanından Amsterdam'a nasıl gidilir?

Amsterdam Schiphol Havaaalanı Amsterdam’ın 15 kilometre güney batısında. Dünyanın yolcu trafiği açısından 15. büyük havaalanı olan Schiphol yılda 60 milyondan fazla yolcuya hizmet veriyor. Bu yazıda Hollanda’ya gidenlerin büyük bir çoğunluğunun ülkeye giriş ve ülkeden çıkış kapısı olan havaalanından Amsterdam’a seyahat alternatiflerinizi ele alacağız.

Schipol Havaalanından Amsterdam’a trenle gitmek 

Havaalanının alt katlarından NS Dutch Railways tarafından işletilen bir tren ile şehre gitmek en popüler ulaşım yöntemlerinden biri. Sabah saat 05:00 ile gece yarısından sonra 01:00 AM Schiphol Havaalanından trenler Amsterdam yönünde her 10 dakikada bir kalkıyor. Bu saatler dışında ise saat başı tren bulmanız mümkün.

Amsterdam’da birden fazla tren istasyonu var ve her tren her tren istasyonunda durmuyor. Trene binmeden önce Amsterdam’da kalacağınız yere en yakın tren istasyonu hangisi not edin. Schiphol Havaalanından Amsterdam’a trenle ulaşım 20 dakika ve yaklaşık 4 EURO. Biletleri sarı bilet makinelerinden ya da gişelerden alabilirsiniz ama eğer gişelerden alırsanız ekstra bir Euro daha fazla vermeniz gerekir. Bunun yanında eğer Visa ya da Mastercard ile bilet alırsanız extra 0.5 Euro ödemeniz lazım (Maestro kartlarına bu ek ücret uygulanmıyor). Satın alacağınız Amsterdam Travel Ticket Thalys hariç tüm trenlerde 2. Sınıf gidiş – dönüş servisi sağlıyor. Buna alternatif olarak tüm gün geçerli olan kartlardan alırsanız fiyatı 1 gün için 16 Euro, 2 gün için 21 Euro ve 3 gün için 26 Euro. Eğer Amsterdam’da sık sık tram kullanacaksanız bu alternatifler sizin için daha hesaplı olabilirler.

Schipol Havaalanından Amsterdam’a otobüs ile gitmek 

Bus #397 / Amsterdam Airport Express havaalanı ile Museumplein (Müze Meydanı), Rijksmuseum, ve Leidseplein arasında otobüs servisi işletiyor. Bu otobüsü kullanmaya eğer bu duraklar sizin Amsterdam’da konaklayacağınız yere yakın ise değer. Bu bileti internetten alırsanız tek yönde otobüs bileri 4.75 Euro, gidiş dönüş 9 Euro. Eğer otobüs şoföründen alırsanız tek yönlü 5 Euro ödemeniz gerekli. Otobüs havaalanında B9 platformundan gündüz her 15 dakikada bir ve gece saat başı kalkıyor ve otobüsün şehre varması 40 dakika sürüyor.

Bus #397 / Amsterdam Airport Express
Bus #397 / Amsterdam Airport Express
Schipol Havaalanından Amsterdam’a taksi ile gitmek 

Amsterdam’da taksiler 2.89 Eurodan açılıyor ve kilometre başına 2.12 Euro, dakika başına da 0.35 Euro yazıyorlar. Amsterdam Schiphol Havaalanından Amsterdam’a taksi yolculuğu trafiğe bağlı olarak ortalama 25 – 45 dakika sürüyor ve 40 – 50 Euroya mal oluyor. Taksi yerine Schipol Havaalanından Amsterdam’a Über kullanırsanız sabit 45 Euro ödemeniz gerekli.

Schipol Havaalanından Amsterdam’a ulaşım için diğer alternatifleriniz 

Connexxion Hotel Shuttle, 8 koltuklu van ile 100 kadar Amsterdam şehir merkezi oteline hizmet veriyor. Her 30 dakikada servis veren bu vanlar saat 06:00-21:00 arasında çalışıyorlar ve çoğu şehir merkezi noktasına fiyatı tek yönde 15 Euro ve gidiş dönüş 25 Euro. Eğer ağır çantalarınız varsa trenden daha az zahmetli ve taksiden çok daha ucuz bir alternatif. Connexxion Hotel Shuttle otobüsleri A7 platformundan kalkıyorlar ve şu numaradan rezervasyon yapabilirsiniz : +31 38 3394741.

Amsterdam Airport Taxi Services Schiphol Airport – şehir merkezi arasında Mercedes E sınıfı araçla 49 Euro ve minivan ile sabit 65 Euro ücretle taşımacılık yapıyor.

Car rental şirketleri genellikle 6AM-11PM arasında açık. The car rental masaları Schiphol Plaza’da varış katında.

3 yorum:

 1. Packers And Movers Bangalore Local Household Shifting Service, Get Free Best Price Quotes Local Packers and Movers in Bangalore List , Compare Charges, Save Money And Time.@
  Packers And Movers Bangalore

  YanıtlayınSil
 2. This is how my colleague Wesley Virgin's report starts in this shocking and controversial video.

  You see, Wesley was in the army-and soon after leaving-he discovered hidden, "mind control" tactics that the government and others used to get anything they want.

  THESE are the same SECRETS lots of celebrities (notably those who "became famous out of nowhere") and top business people used to become wealthy and successful.

  You probably know how you only use 10% of your brain.

  Mostly, that's because the majority of your brainpower is UNCONSCIOUS.

  Maybe that thought has even taken place INSIDE OF YOUR very own head... as it did in my good friend Wesley Virgin's head seven years back, while driving an unregistered, garbage bucket of a car without a license and $3 on his banking card.

  "I'm very frustrated with going through life check to check! When will I finally make it?"

  You've been a part of those those thoughts, am I right?

  Your own success story is going to happen. All you need is to believe in YOURSELF.

  CLICK HERE TO LEARN WESLEY'S SECRETS

  YanıtlayınSil
 3. Packers and Movers Chennai Give Safe and Reliable ***Household Shifting Services in Chennai with Reasonable ### Packers and Movers Price Quotation. We Provide Household Shifting, Office Relocation, ✔ ✔ ✔ Local and Domestic Transportation Services, Affordable and Reliable Shifting Service Charges. @ Packers And Movers Chennai

  YanıtlayınSil