9 Ağustos 2015 Pazar

Dalyan'da nerede kalınır?

Dalyan Akdeniz Bölgesinde, Fethiye ile Marmaris arasında yer alan güzel bir tatil beldesi. Güneyindeki yüzmek ve güneşlenmek için ideal İztuzu Plajı, Dalyan Çayı, Çay'a bakan kayalıklara oyulmuş kaya mezarları, çamur banyosu, şirin şehir merkezi ve doğası ile oldukça güzel bir yer.

Dalyan'ı Mayıs ayından Ekim ayına kadar olan dönemde ziyaret etmeniz mümkün. Tipik Akdeniz iklimi sayesinde denizden Ekim ayında bile yararlanabilirsiniz. İztuzu Plajını hem ülkemizde hem de dünyada meşhur hale getiren Caretta Caretta'ların yumurtlama dönemi olan Haziran ve Temmuz aylarında bölge oldukça popüler ve normalden kalabalık.

Dalyan'da yapmanız gerekenler ise şehirden dolmuş ve botla kolayca ulaşabileceğiniz İztuzu plajına gitmek, Kaunos Antik Kenti'ni gezmek, şehrin ilginç yemeklerinden mavi yengeçi tatmak, Kaya mezarlarını gezmek, çamur banyosu, Dalyan yakınındaki koylara tekne turu, 12 Adaları ziyaret etmek ve Sultaniye Kaplıcalarına uğramak.

Biz gelelim Dalyan'da nerede kalınır sorusuna. Dalyan Akdeniz turizminin önemli beldelerinden ve burada birçok otel bulmanız mümkün. Biz aşağıda şehrin öne çıkan, konukları tarafından en çok beğenilen bazı otellerini Dalyan otel tavsiyesi olarak listeledik. Siz Dalyan otellerinin tam bir listesi, karşılaştırmalı Dalyan otel fiyatları gibi ayrıntılar için Dalyan otelleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Dalyan
Mehtap Hotel Dalyan

Dalyan'ın en güzel otellerinden biri olan Mehtap Otel Dalyan, bölgenin en iyi pansiyonlarından biri. Aile işletmesi olan otel, küçük ve samimi havası ile dikkat çekiyor. Dalyan merkezinden yürüyerek sadece 5 dakika mesafede olmasına rağmen sessiz ve sakin bir köşede bulunan otelin havuzu, temiz ve konforlu odaları oldukça güzel. Merkezi konumu sayesinde çevresinde çeşitli restoran altenatifleri de mevcut.

Dalyan Kilim Otel

Dalyan'ın bir başka aile işletmesi olan Dalyan Kilim Otel, tekrar tekrar gelmek isteyeceğiniz türden bir otel. Dalyan'ın nehre yakın, sessiz bir köşesinde kurulu otelin oldukça temiz odaları, küçük ama güzel havuzu ve de olağanüstü servis kalitesi en öne çıkan özellikleri.

Crescent Hasırcı Otel

Güzel otel konusunda Dalyan oldukça zengin bir yer. Büyük ve güzel bahçesi, havuzu, Dalyan merkezine 10 dakika yürüme mesafesindeki konumu, olağanüstü hizmet kalitesi, aile ortamı, yemekleri ve odaları ile Crescent Hasırcı Otel, Dalyan'ın bir başka "bir gelen bir daha geliyor" oteli.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder