1 Ocak 2016 Cuma

Meteora'da nerede kalınır?

Yunanistan'ın en güzel yerlerinden biri olan Meteora (kelime anlamı "gökyüzünün ortası", "havada asılı" gibi bir anlama geliyor) Mount Athos'tan sonra Doğu Ortodoks Hristiyanlığının en büyük manastır kompleksi. Kalampaka ve Kastraki kasabalarına yakın bir konumda bulunan bu eşsiz yer, 24 kadar manastırın devasa kayalıkların tepesinden yeryüzüne baktığı önemli bir tarihi mekan. Kayalıkların kendisi 60 milyon yıl öncesinde oluşmuş. Manastırlar ise 14. ve 16. yüzyılları arasında inşaa edilmiş ve bugün 6 tanesi ayakta duruyor.

Meteora'nın tam dibinde, 12 bin nüfusuna rağmen turizm sayesinde bolca otele, kafeye ve alışveriş imkanına sahip güzel bir Yunan kasabası olan Kalambaka, Meteora'da kalmak isteyenler için en popüler iki seçenekten biri. Her ne kadar buraya gelenlerin çoğunun kafasında sadece Meteora olsa da kendi başına tarihi ve görülesi bir yerleşke Kalambaka. Kalambaka'daki konaklama imkanları için Kalambaka otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Meteora'da konaklamak için diğer bir seçeneğiniz de Kastraki. 1943 yılında, İkinci Dünya Savaşında, Alman işgali sırasında, 1943 yılında almanlar tarafından komple yakılmış ve yeniden inşaa edilmiş bu güzel Yunanistan kasabası, Meteora civarında bulunan, iki devasa kaya arasında kurulu bir kartal yuvasını andıran bir yer. Köyün adı yunan dilinde "küçük kale" anlamına geliyor. Daha da meşhur olan Kalambaka kasabasının hemen bitiminde.

Meteora'daki oteller, gecelik oda fiyatları ve diğer ayrıntılı bilgiler için Meteora Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Meteora'da nerede kalınır?
Meteora, Yunanistan'ın en gezilip görülesi yerlerinden biri.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder