8 Şubat 2016 Pazartesi

Adana'da nerede kalınır?

Türkiye'nin dördüncü büyük kenti olan Adana, tarihi 6000 yıl önceye dayanan oldukça köklü bir şehir. Her ne kadar turizm destinasyonu olarak bilinmese de il içinde ve çevresinde görmeye değer yerler yok değil. Fakat Adana gezip görmeden çok yeme-içme konusunda meşhur. Şalgam ve çeşitli mezelerle servis edilen ve tadına doyum olmayan Adana kebabı (Süleyman Demirel Bulvarı'ndaki Kazancılar, Sercan; Adana Baraj Gölündeki Park Zirve ve Hasan Kolcuoğlu ilk akla gelen isimler ama şehirde bu konuda çok sayıda cevher bulmak mümkün ) özellikle Adana'da yenmesi gereken yemeklerden birisi.

Adana'da nerede kalınır sorusuna gelirsek şehirde en meşhur otellerden birisi, Seyhan Nehrine yakın ve şehir merkezinde yerleşik Hilton Adana. HiltonSA Adana olarak da bilinen Hilton Adana aynı zamanda Adana'nın en yüksek binası. Şehrin kendisinden beklenmeyecek büyüklükteki bu otel 5 yıldızlı. Eğer 5 yıldızlı Adana oteli arıyor iseniz bakabileceğiniz diğer oteller ise Seyhan Otel ve Sürmeli Otel.

Eğer Adana otel tavsiyesi isterseniz de Sheraton Adana Hotel'i tavsiye edeceğiz. Sabancı Camii'nin hemen karşı kıyısındaki otel oldukça kaliteli ve Adana'nın en iyi otellerinden biri. Özellikle 10. katındaki SPG Platinum Club'dan manzara oldukça iyi. Otelde iki adet restoran ve bir de ayrıca bar bulunuyor. Sheraton Adana'dan kısa bir yürüme mesafesinde ise oldukça büyük bir alışveriş merkezi var. Otelde oda fiyatları da can yakan seviyelerde değil.

Adana otel tavsiyesi - Sheraton Adana Otel
Adana'da nerede kalınır diye soracak olursanız, Adana otel tavsiyesi olarak Sheraton Adana'yı göstereceğiz.
Eğer Adana'da ucuz otel arıyor iseniz, Ulu Camii yakınlarında gerçekten ucuz konaklama imkanı sunan Konya ve Garajlar gibi oteller var.

Adana'daki oteller, birçok siteden karşılaştırmalı gecelik oda fiyatları (aynı odayı en ucuza bulmak için), konuk yorumları gibi ayrıntılar için Adana otelleri sayfasına bakabilirsiniz.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder