8 Şubat 2016 Pazartesi

Buenos Aires'de nerede kalınır?

Arjantin'in başkenti Buenos Aires, Latin Amerika'nın en büyük, en gezilip görülesi ve en cazibeli şehirlerinden biri. Şehir özellikle Arjantin'in diğer bölgelerini görmek için ana kampınızı kurmak için en uygun lokasyon. Dünyanın dört bir yanından kendisine turist çeken bu büyülü şehir oldukça fazla sayıda, çeşitli ve renkli eğlence imkanları, gece hayatı, kültürel etkinlikleri ile mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden biri. Arjantin Türk pasaportuna 90 gün vizesiz giriş imkanı tanıdığı için yolculuğun masrafı ve uzunluğuna katlandıktan sonra oldukça kolay ulaşılır bir tatil sunuyor.

Buenos Aires'te nerede kalınır sorusuna gelelim. Bu 3 milyonluk büyük şehirde her biri ayrı karaktere sahip birçok mahalle var ve biz bu yazımızda tek tek Buenos Aires otel tavsiyesi vermek yerine konaklama açısından en popüler Buenos Aires Semtlerini ve bu bölgelerin karakterlerini tanıtacağız. Siz uygun bir bölgedeki otellerin listesi için linkleri takip edebilirsiniz.

Buenos Aires'te nerede kalınır
Buenos Aires
San Nicolás / Microcentro

Buenos Aires'in şehir merkezi olarak anılan San Nicolas (buraya hemen herkes San Nicolas değil El Centro ya da  Microcentro diyor) şehrin en finans ve iş merkezi. Avrupa stili binaları, kalabalık iş ve alışveriş merkezleri, yeme-içme imkanları ve ulaşım olanakları ile şehrin en kalınası yerlerinden biri. Eğer merkezde olmak istiyorsanız San Nicolas sizin için en uygun yer. Eğer Buenos Aires'in tarihi yerlerine yakın konaklamak istiyorsanız burası ilk tercihiniz olmalı. Buenos Aires'in İstiklal Caddesi olan Florida Street de bu bölgede.

Eğer Buenos Aires'e ilk gelişiniz ise, ulaşımı kolay ve merkezi yer arıyorsanız ve bize de Buenos Aires'te nerede kalınır diye sorarsanız, cevabımız El Centro. Buradaki konaklama imkanları için Buenos Aires San Nicolas otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Recoleta

Buenos Aires şehir merkezindeki Recoleta, şehrin önemli turizm merkezlerinden biri. Genel olarak yerleşim alanı olan bu tarihi semt, aynı zamanda şehrin en kalburüstü mahallesi. Alışveriş imkanları ve yeme-içme konusundaki kalburüstü statüsü ile bölge Buenos Aires Subway'in D Line'ı üzerinde. Şehrin birçok tarihi binasının yanında önemli müzelerini de burada bulabilirsiniz.

Recoleta aynı zamanda birçok otele ev sahipliği yapıyor. Buradaki oteller, konaklama imkanları ve oda fiyatları gibi ayrıntılar için Buenos Aires Recoleta otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

San Telmo

Buenos Aires'in en eski barriosu olan San Telmo, koloni stili binaları ile oldukça iyi korunmuş, tarihi bir yer. Buenos Aires'in güzel ve turist ağırlıklı bölgelerinden biri. Buradaki oteller için bakınız Buenos Aires San Telmo otelleri.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder