12 Şubat 2016 Cuma

Santiago'da nerede kalınır?

Şili'nin başkenti ve ekonomik merkezi Santiago, hem ülkenin merkezindeki konumu ile Şili'nin geri kalanını gezmek için iyi bir ana kamp yeri hem de ülkenin en çok müze ve etkinlik barındıran yeri olması nedeniyle kendi başına gezip görülebilecek bir yer. Hem And Dağlarına, hem de Pasifik Okyanusuna yakın konumu sayesinde Santiago'da aynı gün içinde hem kayak yapmanız hem de denize girmeniz de mümkün.

Santiago'nun iklimi Akdeniz İklimine benziyor. Kışları şehir merkezinde oldukça ılıman, kar yağışı ise şehre araçla sadece bir buçuk saat uzaklıktaki And Dağlarına oluyor. Şehir modern ve kapsamlı metro ve otobüs sistemi sayesinde kolayca gezilebilecek bir yer (eğer Santiago'da birkaç günden fazla kalacaksanız kendinize bir adet Bip! kartı edinin).

Santiago'da nerede kalınır sorusuna gelelim hemen. Biz bu yazıda tek tek Santiago otel tavsiyesi vermek yerine, Santiago'nun konaklama konusunda popüler yerlerini tanıtacağız. Siz bu bölgelerdeki otellerin ayrıntıları için ilgili sayfalara gidebilirsiniz. Santiago otellerinin kapsamlı bir listesi için ise Santiago otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Şili Santiago otel tavsiyesi
Santiago şehri ve hemen yakınındaki And Dağları. Şehirde iklim Akdeniz iklimine benziyor ve kar sadece dağlara yağıyor.
Barrio Lastarria

Santiago'nun merkezindeki tarihi Barrio Lastarria Mahallesi, şehrin en popüler turizm merkezlerinden biri. Sinemalar, kültürel etkinlikler, müzeler, restoranlar ve barlarla dolu bu bölgeye Santiago'nun Beyoğlu'su diyebiliriz.

Santiago'da nerede kalınır, Santiago'da kalacak yer tavsiyesi ver diye sorarsanız, cevabımız Barrio Lastarria. Buradaki oteller ve gecelik otel oda fiyatları gibi ayrıntılar için Santiago Barrio Lastarria otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Santiago Tarihi Merkezi
Santiago'nun tarihi merkezi, şehrin tam merkezinde, Plaza Baquedano'dan başlayıp, güneye doğru doğru Av. Libertador Bernardo O’Higgins ve kuzeye doğru Mapocho River ve Parque Forestal arasında kalan bir bölge. Santiago'nun en karakteristik tarihi binası olan Plaza de Armas ve şehrin oldukça güzel bir manzarasını sunan Cerro Santa Lucía Tepesi de bu bölgede. Bu bölgedeki oteller için Santiago tarihi merkezi otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Barrio Bellavista

Eğer bohem bir Santiago ortamı arıyor iseniz bu konuda en uygun adresiniz Barrio Bellavista. Hip butik, restoranlar, avant-garde galleriler, konaklar, ağaçlı sokaklar, tarihi evler ile bezeli bu güzel bölge, Şili'nin en meşhur sanatçı ve entellektüellerinin yaşadığı mekan (bu konuda Pablo Neruda'nın ayak izlerini takip etmişler muhtemelen). Kalmasanız de ziyaret edin. Eğer burada konaklamak isterseniz ise Santiago Bellavista otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Santiago'nun tarihi merkezindeki oteller ve karşılaştırmalı gecelik otel fiyatları gibi ayrıntılar için Şili Santiago tarihi merkezi otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Sanhattan

Santiago'nun finans merkezi olan bölgeye, espri anlayışı kuvvetli olan Santiago'lular Sanhattan ismini vermişler. Andrés Bello ve Vitacura bulvarları arasında kalan Sanhattan oteller, plazalar, alışveriş merkezleri ve lüks konutlarla bezeli bir yer. Line 1 metro hattının bir istasyonu bu bölgede. Burada konaklama imkanları için Santiago Sanhattan otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder