22 Mart 2016 Salı

Kuzey Kıbrıs'ta nerede kalınır?

Türkiye'nin güneyinde, Akdeniz'de yer alan Kıbrıs adasının kuzey kesimi, vizesiz gidebileceğiniz, yaz - kış keyifli bir tatil yapabileceğiniz önemli bir turizm merkezi. Özellikle Türkiye'den uçak ve feribot ile kolayca ve çabuk ulaşılabilir olması nedeniyle yılbaşı, bayram, yaz ve hafta sonu tatilleri için ideal bir ortam sunan Kıbrıs, turizm ilgisi sayesinde birbirinden güzel konaklama tesislerine sahip. Hem denizi, hem doğası hem de renkli gece hayatı ile dikkat çeken Kıbrıs'ın ülkemizden turist çeken bir başka özelliği de kumarhaneleri.

Kıbrıs'ta her bütçeye ve zevke hitap eden çok fazla sayıda otel bulunmakta. Otellerin yanında tatil köyleri, apart oteller ve küçük pansiyonlar konusunda da oldukça fazla seçeneğiniz var. Bu oteller isteğinize göre şehir merkezlerinde ve deniz kenarında bulunabilir. Kıbrıs otellerinde oda fiyatları bir miktar yüksek olsa da otel hizmet kaliteleri genelde iyi. Kıbrıs'ta hareketli bir yaşam, gece hayatı ve kumar arayanlar için Girne ve Lefkoşa gibi şehirlerin merkezleri daha iyi bir alternatif.

Girne

Kıbrıs'ta nerede kalınır sorusuna cevap muhtemelen Girne. Deniz kıyısında, oldukça güzel bir tarihi limana sahip bu şirin kent ve çevresi, Kuzey Kıbrıs'ın turizm başkenti olarak anılabilir. Girne özellikle yoğun sezonu yaşadığı yaz mevsiminde oldukça popüler ama bu dönemde 40 dereceye kadar çıkan hava sıcaklığı oldukça bunaltıcı olabilir. Bu nedenle Girne'ye ya da genel olarak Kıbrıs'a gitmek için en iyi dönemler, denizi girilebilen ama bunaltıcı yaz sıcaklarının olmadığı Nisan - Mayıs ya da Eylül - Ekim ayları.

Girne'nin denizi ve güneşi yanında gece hayatı da oldukça renkli. Üniversiteleri sayesinde büyük bir öğrenci nüfusuna sahip olan Girne'de dinamik bir gece hayatı ve bolca gece hayatı mekanı var. Bunun yanında birçok otelin kumarhanesi de gece hayatına başka bir boyut katan işletmeler.

Girne ve çevresinde kalabileceğiniz yüzden fazla otel var. Bu Girne otellerinin tam bir listesi ve karşılaştırmalı fiyat listesi gibi ayrıntılar için Kıbrıs Girne otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs'ta nerede kalınır? - Girne
Girne
Kuzey Lefkoşa

Kıbrıs Cumhuriyeti ile tanınmayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkenti Lefkoşa Kıbrıs'ın en kalabalık kenti ve en önemli kültür, sanayi, ticaret ve ulaşım merkezi. Kalabalık bir öğrenci nüfusuna ve oldukça renkli ama pahalı bir gece hayatına sahip olan kent, özellikle Nisan ayından itibaren havaların ısınması ile artan sayıda turiste ev sahipliği yapıyor. Kıbrıs'ta kumarhanelerin yasal olması nedeniyle de kumar oynamak için buraya gelenlerin sayısı da oldukça fazla.

Yeni İskele, Bafra

Karpaz Yarımadasındaki Bafra Köyü çevresinde ve yarımadanın Magusatarafındaki bitiminde yer alan Yeni İskele civarında deniz kıyısında yerleşik, büyük tesisli, kumarhaneli tatil köyleri bulmanız mümkün (bkz. Bafra Otelleri ve Yeni İskele Otelleri) . 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder