1 Nisan 2016 Cuma

Nevşehir'de nerede kalınır?

Nevşehir denilince akla ilk gelen yer Kapadokya ve her yıl bu bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin önemli bir kısmı Kapadokya ya gelip buradaki Ürgüp ya da Göreme'de konaklıyor. Fakat il merkezi olan Nevşehir kentinde veya hemen yakınında konaklamanın da avantajları büyük. Öncelikle buradan çevredeki her biri açık hava müzesi olan Uçhisar, Ürgüp ve Göreme gibi yerlere, Ihlara Vadisine ve diğer önemli merkezlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ankara'dan 290 kilometre uzaklıktaki bu şehir çevresinde aynı zamanda mağara kiliseleri, manastırlar, yeraltı şehirleri gibi oldukça gezilip görülecek yerler bulabilirsiniz.

Nevşehir'e gideceklere bir tavsiyemiz de şehrin merkezindeki (ana kavşakta, Göreme dolmuşlarının kalktığı yere yakın) hamamlar.

Aşağıda Nevşehir'in bazı en popüler otellerini, Nevşehir otel tavsiyesi olarak listeledik.

Kapadokya Hill Hotel & Spa
Afetevler Mahallesi, Niğde Yolu 4. km Göre Kasabası, 50170 Nevşehir
Nevşehir yakınındaki Göre kasabasındaki Kapadokya Hill Hotel & SPA, bölgenin en güzel otellerinden biri. Hızlı kablosuz interneti, spor salonu ve açıkhava havuzu ile göz dolduran otel, servisi, mimarisi, temizliği ve rahatı ile Nevşehir'deki en iyi otellerden biri.

Lykia Lodge Kapadokya
Ürgüp Yolu Uçhisar Yol Kavşağı Uçhisar
Nevşehir Merkezi ile Uçhisar arasında, Nevşehir Ürgüp Yolu üzerindeki Lykia Lodge Kapadokya, küçük ama temiz odaları, güleryüzlü personeli, kahvaltısı ve akşam yemeği ile öne çıkan, Nevşehir'de ve Kapadokya'daki turist bölgelerine yakın konaklamak isteyenler için ideal bir seçenek.

Peri Tower Hotel 
Adnan Menderes Bulvarı 13/1 Nar Nevşehir, 50100 Nevşehir
Nevşehir kentinde, şehir merkezine yakın bir konumda yer alan Peri Tower Hotel Nevşehir, ilginç mimarisi ile de öne çıkıyor.

Kapadokya (Ürgüp - Göreme - Uçhisar)

Yukarıda bahsettiğimiz oteller Nevşehir ve çevresinde fakat Kapadokya'nın meşhur üçlüsü Ürgüp, Göreme ve Uçhisar kasabalarında değiller. Buralarda konaklama ile ilgili bilgileri Kapadokya'da nerede kalınır yazımızda görebilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder