30 Haziran 2016 Perşembe

Bakü'de nerede kalınır?

Azerbaycan'ın başkenti Bakü, Kafkaslar'ın en büyük kenti. Hazar Denizi kıyısında bulunan şehri üç kısma ayırmak mümkün : İçeri Şehir denilen tarihi merkez, Sovyetler zamanında inşaa edilen kısım ve bunların dışında kalan şehrin en yeni mahalleleri.

Bakü'de nerede kalınır sorusunu birkaç otel tavsiyesi vererek cevaplayacağız. Fakat önce de Bakü'de konaklama ile ilgili bir küçük tavsiye verelim : Bakü'de eğer biraz da gezip görmek istiyorsanız, şehrin tarihi merkezine (İçeri Şehir ya da İçeri Şeher) mümkün olduğunca yakın kalmaya bakın zira şehrin geri kalanında pek gezip görecek bir yer yok.

Biz aşağıda Bakü otel tavsiyesi olarak şehrin en iyi ve öne çıkan bazı otellerini listeledik.

Four Seasons Hotel Bakü
Her ne kadar Hilton gibi aynı lüks Bakü oteli klasmanındaki diğer otellere göre daha pahalı olsa da Four Seasons Hotel Bakü, hemen plaj kenarında ve tarihi şehir merkezindeki konumu, temiz, geniş ve lüks odaları ve mükemmel servisi ile Bakü'nün en güzel ve kalınası otellerinden biri. Eğer burada kalacaksanız, Hazar Denizi manzaralı odaları tercih etmeye bakın.

JW Marriott Absheron Bakü Hotel
Bakü'nün en büyük ve merkezi meydanı olan Azadlıq Meydanındaki 5 yıldızlı JW Marriott Absheron Baku oteli, şehrin iş, Port Baku Shopping Center gibi alışveriş merkezlerine ve gezip-görme yerlerine yürüme mesafesindeki bir diğer güzel Bakü oteli. Otelin restoranları ve de kahvaltısı oldukça güzel. Özellikle iş için Bakü'de bulunanların tercih edebilecekleri en iyi otellerden biri. Otelin en üst katındaki yüzme havuzundan çok güzel bir Bakü manzarası görmeniz mümkün.

Fairmont Bakü
Bakü'nün en yüksek gökdeleni olan Alev Kuleleri (Flame Towers) kompleksinde yer alan Fairmont Bakü, muhteşem Hazar Denizi ve Bakü manzarasının yanında (deniz manzaralı bir odada kalın), pahalı olsa da ücretinin hakkını veren bir otel. Üst katlardaki odalardan manzara daha iyi ama alev şeklindeki bina tasarımından dolayı odalar bu katlarda daha küçük.

Bakü'de nerede kalınır - Fairmont Bakü
Fairmont Bakü oteli, Bakü'nün en yüksek binaları olan Alev Kuleleri (Flame Towers) kompleksinde.
Hilton Baku
Deniz kenarında ve tarihi merkeze sadece 10 dakika yürüme mesafesindeki Hilton Bakü, özellikle iş seyahati için Bakü'de bulunanlar için verilebilecek en iyi Bakü otel tavsiyelerinden biri.

Excelsior Hotel Bakü
Listemizdeki diğer otellerin aksine Excelsior Hotel, Bakü şehir merkezinde değil ama havaalanı yolu üzerinde iyi bir konuma sahip (havaalanından sadece 15 dakika mesafede). Otelin şehir merkezine sunduğu bedava servis aracı konum ile ilgili durumu gideriyor neyse ki. Yüzme havuzu, SPA ve spor salonu şahane.

Bakü'deki diğer merkezi oteller için Bakü şehir merkezindeki oteller sayfasına bakabilirsiniz.

1 yorum:

  1. Merhabalar, iletişim sayfanızı göremedim. Sizinle bir konu hakkında görüşmek istiyorum. samialtinay [et] gmail bana mail atabilir misiniz?

    YanıtlaSil