24 Kasım 2016 Perşembe

Lviv'de nerede kalınır?

Batı Ukrayna'nın Polonya sınırındaki tarihi Lviv kenti hem vizesiz hem de ucuz Avrupa tatili arayanlar için mutlaka göz önünde bulundurulması gereken bir şehir. Kent, tarihi merkezi, doğası ve renkli gece hayatı ile ziyaretçilerine oldukça keyifli bir tatil vaad ediyor.

Lviv Ukrayna'nın en Ukraynalı bölgesinde yer alıyor. Tarihi mirasında oldukça önemli miktarda Polonya - Avusturya-Macaristan etkisi olduğu için mimarisinde Orta Avrupa stili hakim ve bunun da etkisi ile olsa gerek Lviv Doğu Avrupa'nın en güzel şehirlerinden biri.

Lviv güzel olmasına güzel de henüz turizm potansiyeli tam keşfedilmediği için olsa gerek turizm altyapısı pek gelişmiş değil. Gençler için hızla değişse de şehirde Ukraynaca ve Rusça hariç dil bilen kişi sayısı çok az. Buna rağmen Krakow ve Prag gibi turist dolu olmadığı için Lviv hem daha el değmemiş hem de daha ucuz bir tatil destinasyonu. Lviv'e Türk Havayolları İstanbul Atatürk Havalimanından,Pegasus Havayolları ise Sabiha Gökçen'den uçak seferi düzenlediği için de ulaşımı kolay bir yer.

Lviv'de nerede kalınır sorusuna gelelim.

Lviv Tarihi Şehir Merkezi, Market Square
Lviv'de oldukça iyi çalışan bir toplu taşıma sistemi olsa da siz şehirde tarihi merkezde kalmaya bakın.Burası Market Square olarak da bilinen Rynok Meydanı. Buradaki otellerden birinde kalırsanız, şehrin hemen hemen tüm gezilecek görülecek yerlerine tabanvay ile gidebileceğiniz gibi büyülü bir tarihi atmosferin göbeğinde de vakit geçirmiş olursunuz. Burada verebileceğimiz Lviv otel tavsiyesi ise Reikartz Medievale Lviv. Drukarska Street üzerindeki tarihi bir binada bulunan otel, Ukrayna'nın en iyi otelleri arasında.

Lviv'in bu merkezi ve popüler konaklama bölgesindeki oteller, gecelik oda fiyatları gibi ayrıntılar için Lviv Market Square Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Lviv'de nerede kalınır?
Lviv
Mickiewicz Meydanı
Mickiewicz Meydanı Lviv Eski Şehri ile midtown arasında merkezi bir yer. Lviv otel tavsiyesi olarak akla ilk gelen otellerden biri de buradaki Lviv oteli George Hotel Lviv. Şehrin merkezinde tarihi bir binada bulunan otel hem hemen her yere yürüme mesafesindeki harika bir lokasyonda bulunuyor hem de oda fiyatları oldukça hesaplı. Ünlü mimarlar Ferdinand Fellner ve Hermann Hellmer tarafından tasarlanan otel, 1900 yılında lüks otel olarak inşaa edilmiş.


George Hotel Lviv
George Hotel Lviv
Eğer Lviv'de hostel gibi daha ucuz konaklama arıyorsanız ise tavsiyemiz Post House Hostel.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder