14 Eylül 2017 Perşembe

Küçükkuyu'da nerede kalınır?

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu kasabası, Edremit-Ayvacık (Çanakkale Yolu )üzerinde, Altınoluk beldesinin hemen bitiminde yer alan, İstanbul'dan gelenlerce Ege'nin başladığı yer olarak bilinen bir yerleşke. Çanakkale ili de Küçükkuyu ile başlar.

Küçükkuyu önemli bir turizm merkezi. Kent merkez nüfusu kışın 5 bin iken yazın 50 binleri aşıyor. Kasaba merkezinde küçük ve sığ bir plaj var ama diğer yerlerde kayalık ve derin bir denize sahiptir. Bütün körfez kasabaları gibi denizi soğuk biraz ama tatil için çok güzel bir mekan.

Bu güzel mekanda her bütçe ve zevke göre otel mevcut. Biz burada Küçükkuyu otel tavsiyesi olarak güzel birkaç Küçükkuyu otelini vereceğiz.

Manici Kasrı, 1999 yılından beri, Kazdağı eteklerinde, uçsuz bucaksız zeytinlikler, badem ve incir ağaçları arasında şehirden uzak bir kaç gün geçirmek isteyenler için konforlu bir seçemek sunan şirin bir Küçükkuyu butik oteli. Otel, yıkılmış eski bir zeytin fabrikasının taş ve kirişleri kullanılarak inşaa edilmiş.

Hotel Rena, yaz aylarında eşsiz güzellikteki plajı ve hemen gerisindeki havuzuyla, yazın ve güneşin keyfini çıkarmanız isteyenler için. Otel, 16'sı suit toplam 72 odası, spor salonu, saunası, çocuk bahçesi ile eğlenceli ve huzurlu bir Küçüksuyu tatili sunuyor.

Küçükkuyu'da nerede kalınır?
Hünnap Han Oteli Küçükkuyu
Esida Hotel, yeşil ve mavinin bir araya geldiği enfes manzaranın içinde, tarihin temiz sularının kıyısına vurduğu özel sahili ile cennetten bir köşe. Zeus Altarı’nın yer aldığı Gargadan Tepesi’nin eteğinde, geçmiş kültürlerin dokusunu içinde barındıran Küçükkuyu mevkide yer alan otel, ruhunuzun nefes alması için ideal.

Hünnap Han Butik Oteli ismini, bahçesinde 180 yıldır bulunan Hünnap ağacından alıyor. Ağacın bulunduğu konak tam 300 yıllık bir tarihe sahip. Toplam 9 oda ve 1 süit oda bulunan otel, yemyeşil bahçesi kahvaltı ve akşam yemeklerine ile güzel bir otel.

Küçükkuyu'daki otellerin daha ayrıntılı bir listesi ve gecelik karşılaştırmalı oda fiyatları ve konuk yorumları gibi detaylar için Küçükkuyu otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder