22 Mart 2017 Çarşamba

Singapur Tavsiyeleri

Güneydoğu Asya'nın küçük ve güzel şehir devleti Singapur'la ilgili bazı tavsiyeleri Singapur Bilgi etiketli yazılarımda daha önce paylaşmıştım. Bu yazımda ise Güneydoğu Asya Bölgesinde faaliyet gösteren Jetstar havayollarının dergisinde yayınlanan ve Singapur'da yaşayan Chua Hui Wan'ın verdiği Singapur tavsiyelerini sizin için çevirdim.

Singapur'da yerel yemekleri tadmak için en iyi yer neresi? - Hawker Center'lara mutlaka uğranmalı ama havanın daha serin olduğu akşam ve gece saatleri gitmenizi tavsiye ederim. Benim favorim Newton Hawker Centre zira buradaki birçok dükkan 1950lere giden köklü geçmişe sahip. Hup Kee, Singapur'un en iyi istiridye omletini (oyster omlette) yapıyor. Newton bunun yanında kuru ördek şehriyesi (dry duck noodle), popiah (sebze dürümü), satay ve deniz mahsülleri ile de meşhur.

Singapur'da turistlerin bilmediği ama sizin gitmeye bayıldığınız bir yer var mı? - Gillman Barracks. Bir zamanlar İngiliz Ordusuna ait kışla iken bugün burası birçok sanat galerisi ve hip bar ile dolu güzel bir yer.

Singapur'da en güzel selfie ya da groufie mekanı? - Fullerton Bay. Buran Marina Bay Sands'i arkanıza alarak selfie çekebilirsiniz.

Eğer Singapur'da sadece 1 gün geçirebilecek olsanız, ne yapardınız? - Bir tura katılırdım. Böylece Singapore Flyer, The Esplanade, Merlion Park, Marina Bay Sands ve Gardens by the Bay gibi yerleri hızlıca görebilirsiniz.

Singapur'da en iyi manzaralı içki ve yemek mekanı neresi? - 1-Altitude Singapur'un en yüksek noktasında, şehrin 360 derece muazzam bir manzarasını sunan çok güzel bir bar (not: Bunun hemen altında da yine çok güzel manzaralı bir Japon restoranı var).

1-Altitude bar (Ortadaki gökdelenin tepesinde)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder