15 Mayıs 2017 Pazartesi

Paris'te nerede kalinir? - Konaklama için en iyi Paris semtleri

Paris'te nerede kalınır, Paris'in en iyi konaklama merkezleri nelerdir diye soruyorsanız, doğru sayfadasınız. Birçokları için Paris'e gitmek, hayatta en az bir kere yapılması gerekenler listesinin baş köşesindedir. Bu önemli tatili en tatlı şekilde geçirmek için de Paris'te kalacak yeri iyi seçmek gerekli.

Herkesin Paris gezisinden beklentisi farklı olsa da, çoğu turistin amacı Paris'i en iyi temsil eden ve mümkünse kalburüstü mahallelerde kalmak. Paris merkezi 20 semte (arrondissements) bölünmüş ve bu semtler merkezinde Ile de la Cité Adasının (Seine Nehri üzerinde bulunan bu adada Notre-Dame De Paris Kilisesi var) bulunduğu bir spiral şeklinde numaralanmış. Bu nedenle, bir semtin numarası ne kadar düşükse, o semt Paris merkezine o kadar yakın. 12nci ve 20nci arrondissementlar örneğin dış çemberdeler.

Paris Haritası
Paris merkezi 20 semte (arrondissements) bölünmüş ve bu semtler merkezinde Ile de la Cité Adasının (Seine Nehri üzerinde bulunan bu adada Notre-Dame De Paris Kilisesi var) bulunduğu bir spiral şeklinde numaralanmış.
Paris'te kalacak en iyi semt : The Marais (3üncü / 4üncü)

Paris'te nerede kalınır sorusuna cevap bizce The Marais. Bu merkezi semtte oldukça güzel restoran ve kafelerin yanında Centre Pompidou ve the Hotel de Ville.gibi gezilip görülecek yerler de mevcut. Semtin mimarisi muhteşem ve alışveriş olanakları harikulade. Aslına bakarsanız, Paris'te alışveriş için en iyi semt Marais. Burada sayısız bağımsız butik ve lüks mağaza bulunuyor.

Paris'in bu merkezi semtindeki otellerin fiyat karşılaştırmalı bir listesi için Paris The Marais Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Paris The Marais
Paris'in The Marais semti, Paris'te konaklamak için en iyi bölgelerden biri.
St. Germain (6ncı)

Seine Nehrinin daha bohem sol tarafında kalacak bir yer arıyorsanız tavsiyemiz, zamanında Hemingway, Camus ve Sartre gibi ağır topları ağırlamış St. Germain. Capcanlı sokakları, çoğu dünyaca meşhur kafeleri, ilginç küçük dükkanları ile oldukça hoş vakit geçirebileceğiniz bu semt, aynı zamanda da çok merkezi. The Jardin du Luxembourg semte çok yakın ve buradan Notre Dame ve the Musée d’Orsay gibi yerlere de kolayca ulaşabilirsiniz.

Paris'in bu merkezi semtindeki otellerin fiyat karşılaştırmalı bir listesi için Paris St. Germain Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

St. Germain
St. Germain
Montmartre (18nci )

Burası şehrin biraz dışında olsa da oldukça popüler bir konaklama mekanı. Fakat Amelie filminde görüldüğü gibi köy havasında bir Paris banliyösü olan Montmartre'de çok güzel mahallelerin yanında gerçekten pek tekin olmayan yerler de mevcut, özellikle Pigalle Bölgesi. Burada otel arıyorsanız, misafir yorumlarının yanında bir de Google Streetview kullanarak mahallenin tekin olup olmadığı hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

Montmartre otellerinin fiyat karşılaştırmalı bir listesi için Paris Montmartre Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Montmartre
Montmartre
9uncu Arrondissement

Her ne kadar içinde pek gezilip görülecek yer olmasa da 9uncu arrondissement oldukça Parizyen bir yer. Burası şehrin diğer bölgelerine gitmek için harika bir üs ve turizmden çok konaklama ağırlıklı olduğu için Paris yaşamı havasını daha iyi alabileceğiniz bir yer. Burada fazla turist olmaması da iyi bir artı.

Montmartre otellerinin fiyat karşılaştırmalı bir listesi için Paris 9uncu Arrondissement Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

9uncu Arrondissement
9uncu Arrondissement
Ile Saint-Louis (4üncü Arrondissement)

Paris'in tam merkezinde kalmak ama turist sirkine dönmüş bir mahallede konaklamak istemiyorsanız, tavsiyemiz Ile Saint-Louis. Ile de la Cité gibi turist istilasına uğramış bir yerin hemen yanında olmasına rağmen burası kendi küçük kasaba atmosferini görece koruyabilmiş bir semt.

Ile Saint-Louis otellerinin fiyat karşılaştırmalı bir listesi için Paris Ile Saint-Louis otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Ile Saint-Louis
Ile Saint-Louis
Paris'te nerede kalınmaz

Paris'te konaklayacağınız oteli seçerken aşağıdakilere dikkat edin :

- Paris'in 20 arrondissement'i dışında kalmayın. Paris'in merkezinden uzak olmanızın yanında bazı merkezden uzak semtler tehlikeli mahalleler

- Paris'te konaklayacağınız yeri herhangi bir gezilip görülecek yere göre seçmeyin. Paris metrosu hem oldukça hızlı hem de her yere gidiyor. Louvre Müzesini görmek en önemli amacınız olabilir ama bunun için müzeye yakın bir yerde kalmanıza gerek yok.

- Eyfel Kulesi civarı öyle ahım şahım konaklama merkezi değil. Burası aslında oldukça pahalı bir mahalle ve göreceli olarak da sıkıcı bir yer.

- Champs-Elysees civarında kalmayın. Buraya gitmeniz gerek ama burası kalmak için iyi bir yer değil. Champs-Elysees'deki mağazaları dünyanın her yerinde bulabilirsiniz ve bu semt turist kaynıyor.

- Havaalanında veya civarında konaklamayın. Paris'te 2 havaalanı var ve ikisi de şehre uzak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder