11 Kasım 2015 Çarşamba

Phuket ucuz uçak bileti

Tayland'ın tropik turizm cenneti Phuket Adası her geçen yıl Türkiye'den daha fazla turisti kendine çeken bir tatil merkezi. Tayland'ın Türkiye pasaportu açısından vizesiz ülkeler kategorisinde olması, doğal güzellikleri, en zengininden en fakirine, en ailesinden en gece hayatı meraklısına geniş yelpazede turiste hitap etmesi gibi etkenlerin yanında bir kez vardıktan sonra otellerin ve alışverişin genelde ucuz olması ile de oldukça popüler bir yer Phuket.

Phuket tatilinin en pahalı kısmı kuşkusuz Phuket uçak bileti. Eğer Phuket'e ucuz uçak bileti arıyorsanız birkaç tavsiye vereceğiz bu yazımızda.

Türkiye'den Phuket'e gidenlerin hemen hemen tamamı Bangkok aktarmalı olarak Phuket'e gidiyor. Ama bu tek seçeneğiniz değil. Phuket'e sadece 1 - 2 saat uzaklıktaki Singapur ve Kuala Lumpur aktarması da bir seçenek. Örneğin Singapore Airlines İstanbul'dan Phuket'e direk uçuyor. Buradan ise ya Singapore Airlines'ın kendisi ile ya da ucuz alt şirketleri ile (Scoot veya Tigerair) aktarmalı olarak Phuket'e varabilirsiniz. Bu ayakları da tek bilette almanız mümkün.

İstanbul - Kuala Lumpur - Phuket uçuşu da bir diğer alternatifiniz. Aslında Kuala Lumpur Phuket'e Bangkok'tan daha yakın o nedenle uçuş bir miktar daha kısa. Kuala Lumpur'dan Phuket'e AirAsia ile uçma şansınız var ki çok yakın bir zamanda meydana gelen ölümlü kazaya rağmen AirAsia hala bölgenin en güvenli havayollarından biri.

Diğer ucuz ve oldukça rahat bir seçeneği de Katar Havayolları sunuyor. Katar Havayolları Doha'dan Phuket'e direk uçuyor. Böylece İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen ya da Ankara'dan Doha aktarmalı Phuket'e uçabilirsiniz. Bu altenatifin rahatlığı ise aktarmayı sonda 10 - 12 saatlik uçuşun sonunda değil başta yapmanız. Ama Doha'da ne kadar bekleyeceğiniz de önemli.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder