18 Ocak 2018 Perşembe

Gaziantep'te nerede kalınır?

Gaziantep, eski ve halk arasındaki adıyla Antep, Türkiye'nin en kalabalık sekizinci şehri. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sanayi ve gelişmişlik bakımından birinci kenti olan Antep, Türkiye sanayisi ve ticaretinde de çok önemli bir yere sahip. Bunun sebepleri arasında Gaziantep'in Anadolu ile Orta Doğu arasında bir konumda bulunması ve liman kentlerine yakınlığı sayılabilir.

Kentin tam merkezinde tarihî Gaziantep Kalesi yer alıyor. Kalenin güneyinde tarihî Naib Hamamı diğer bir önemli gezilip görülecek yer. Kalenin kuzeyinde ise çok sayıda tarihî han (Bayaz Han, Büdeyri Hanı ve Şire Han gibi) bulunmakta.

Hanların kuzeyinde bakır işlemeleriyle ünlü tarihî Bakırcılar Çarşısı ve Boyacı Camii, Kurtuluş Camii ve Şirvan Camii gibi çok sayıda tarihî cami de diğer önemli tarihi eserler. Bey Mahallesi'nde ise tarihi Antep evleri var. İldeki görülecek bir diğer yer ise Aziz Bedros Kilisesi'dir. Gaziantep sınırları içerisindeki Zeugma ile Yesemek Taş Ocağı ve Heykel Atölyesi, UNESCO'nun Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunmakta.

Gaziantep deyince akla ilk gelen ise çok zengin Gaziantep mutfağı. Toplamda 300 çeşide yakın yemeği ile yemek çeşidi olarak da en çok yemek çeşidi ile Türkiye'de birinci sırayı alır. Gaziantep mutfağı seneler boyunca çeşitli geleneklerin harmanlanmasıyla zenginleşmiştir. Antep mutfağı özellikle kebap ve et yemekleri ile meşhurdur. Alaca çorba, altı ezmeli kebap, arap köftesi, baklava, beyti, börk aşı, çağla aşı, cağırtlak kebap, doğrama, ekşili taraklı kebap, erik tavası, firik pilavı, kavurma, kuşbaşı kebap, küşneme, lahmacun, patlıcan kebabı, sarımsak kebabı, simit kebabı, soğan kebabı, şiveydiz, yuvarlama ve yeni dünya kebabı Gaziantep mutfağına özgü yemek ve tatlıların sadece çok azıdır.Gaziantep'te nerede kalınır sorusuna gelelim. Şehir merkezi görece küçük ve birçok yere yaya ulaşım mümkün olduğundan, Gaziantep şehir merkezinde kalabilirsiniz. Gaziantep otel tavsiyesi olarak da aşağıdaki en popüler Gaziantep otellerini listeledik.

Hampton By Hilton Gaziantep City CentreHampton By Hilton Gaziantep City Centre, şehir merkezinde, harika bir konumda bulunmaktadır. Otel, Gaziantep Şehir Merkezi bölgesinin merkezinde ideal bir konuma sahiptir.

İbis Gaziantep - Merkezde konumlanan İbis Gaziantep, Gaziantep şehrinin popüler alışveriş, eğlence ve gezi alternatiflerine kolayca erişim imkanı sunmaktadır. Bu modern otel 24 saat iş merkezi, bahçe ve ortak kullanım alanlarında ücretsiz kablosuz internet imkanları sağlamaktadır.

Dedeman Park GaziantepDedeman Park Gaziantep, Gaziantep şehri merkezinde bulunmakta olup ayrıca ortak kullanım alanlarında ücretsiz kablosuz internet olanağı sunmaktadır. Bu otel, ideal olarak şehir merkezinde bulunmaktadır.

Holiday İnn Gaziantep - ŞehitkamilHoliday İnn Gaziantep - Şehitkamil, Gaziantep şehri merkezinde bulunmaktadır ve konukları için aynı zamanda ortak kullanım alanlarında ücretsiz kablosuz internet fırsatı sağlamaktadır. Bu modern otel, ideal olarak şehir merkezinin kalbinde konumlanmaktadır.

Şirehan Hotel - Gaziantep şehir merkezindeki Sirehan Otel, Gaziantep şehrinin ünlü gezi ve eğlence alternatiflerine rahatça erişim fırsatı sağlamaktadır. Bu özgün otel asansör, bahçe ve VIP odalar olanakları sunmaktadır.Novotel Gaziantep - Şehrin merkezinde konumlanmış olan Novotel Gaziantep, Gaziantep şehrinin en iyi alışveriş alternatiflerine kolayca ulaşım fırsatı sunmaktadır. Klimalı, 4 yıldızlı odalar ve şık bir restoran sağlamaktadır.

Anadolu Evleri - Şehrin merkezinde bulunan Anadolu Evleri, Gaziantep şehrinin en iyi eğlence ve gezi alternatiflerine rahatça erişim olanağı sunmaktadır. Tesiste konaklayan misafirler, otelde konakladıkları süre boyunca ücretsiz Wi-Fi bağlantısı hizmetinin tadını çıkarabilirler.

Yunus Otel Gaziantep - Şehir merkezinde konumlanan Yunus Otel Gaziantep, Gaziantep şehrinin en iyi turistik alan alternatiflerine kolayca erişim fırsatı sağlamaktadır. Tesis, Gaziantep Kamil Ocak Stadyumu, Gaziantep Sinagogu ve Şirvani Camii bölgesinden 10 dakikadan daha az bir yürüme mesafesinde konumlanmaktadır.

Divan Gaziantep - Şehir merkezine 10 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde yer alan Divan Gaziantep, Gaziantep Şehir Merkezi bölgesinde bulunmaktadır ve ortak kullanım alanlarında ücretsiz kablosuz internet, vale park hizmeti ve 24 saat oda servisi olanakları sağlamaktadır. Bu otel, ideal olarak şehir merkezinde yer almaktadır.

Divan Hotel Gaziantep - 4-yıldızlı Divan Hotel Gaziantep, Gaziantep şehrinde merkezi olarak konumlanmıştır. Tesiste konaklayan misafirler, otelde konakladıkları zaman süresince ücretsiz kablosuz internet bağlantısı fırsatının keyfini çıkarabilirler.

Gaziantep'te oteller ve fiyatları ile ilgili daha geniş ve fiyat karşılaştırmalı bir liste için Gaziantep otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder