3 Mayıs 2013 Cuma

Slayer'in kurucularindan gitarist Jeff Hanneman hayatini kaybetti.

Efsane Heavy metal grubu Slayer'ın kurucu kadrosunda yer alan, Grammy ödüllü gitarist Jeff Hanneman dün karaciğer yetmezliğinden 49 yaşında hayatını kaybetti. Slayer grubunun basın açıklamasına göre Jeff Hanneman sabah saat 11'de Güney Kaliforniya'daki evine yakın yerel bir hastanede vefat etti.

1964 Oakland doğumlu slayer gitaristi Jeff Hanneman 1981 yılında  Kerry King ile beraber Slayer'ı kurdu. Hanneman sonrasındaki 20 yıl boyunca  grubun her albümünde söz yazarı ve bestekar olarak yer aldı. Yazdığı şarkılar arasında "Raining Blood", "War Ensemble", "South of Heaven", "Seasons in the Abyss" ve "Angel of Death" sayılabilir. 2011'in Ocak ayında örümcek ısırması nedeniyle nadir görülen et yiyen bakteri kaparak hastaneye kaldırılan Jeff Hanneman bu tarihten itibaren hiçbir turneye katılamadı.

Slayer elemanı Tom Araya 2012 yılında Hanneman'ın iyileştiğini duyurmuştu ama malesef Şubat 2013'te Kerry King Hanneman'ın sağlığının hala kötü olduğunu duyurmuştu. Hanneman'ın karaciğer yetmezliğinden vefatının 2011'den beri boğuştuğu hastalıkla ilgili olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Slayer grubu Henneman'ın ölümünü resmi web sitesinde aşağıdaki kısa basın açıklaması ile duyurdu:

"Slayer olarak grup üyemiz ve kardeşimiz Jeff Hanneman'ın bu sabah saat 11'de Güney Kaliforniya'daki evi yakınlarında hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntü ile duyururuz. Hanemman bir yerel hastanede karaciğer yetmezliğinden hayatını kaybetti."

Jeff Hanneman
Jeff Hanneman (1964 - 2013)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder