27 Mayıs 2015 Çarşamba

Sakız Adasında nerede kalınır?

Sakız Adası, Çeşme açıklarında, Türkiye sahillerine sadece 6 km uzaklıkta 55,000 nüfuslu bir Yunan Adası. İsmini adada bolca bulunan damla sakızı ağaçlarından alan Sakız adası oldukça güzel doğası ve sıcak havası ile her yıl kendine turist çeken bir yer. Çeşme'den feribot ile kolayca ulaşılabilen ada aynı zamanda ülkemizden gidecek turistler için de oldukça kolay seyahat edilebilecek bir yer.

Çeşme'den Sakız Adasına kalkan feribot yıl boyu çalışıyor ve bu yolculuk kişi başı gidiş-dönüş 40 Euro bir yolculuk fiyatı var. Bu feribotlar sayesinde Sakız Adasına Çeşme'den günübirlik gitmek ve gezmek mümkün. Fakat adayı hakkı ile yaşamak isterseniz burada konaklamanızı tavsiye edeceğiz.

Biz bu yazımızda Sakız Adasında konaklamak isteyenler için Sakız Adasında nerede kalınır konusunda bilgi vereceğiz. Tek tek Sakız Adası otel tavsiyesi vermek yerine de bu adada otellerin gruplandığı, konaklama açısından popüler yerleri tanıtacağız. Siz bu yerleşkelerden sizin zevkinize ve amacınıza uygun olanındaki otellerin geniş bir listesi için ilgili linkleri takip edebilirsiniz.

Karfas

Chios'un 7 kilometre güneyindeki Karfas Kasabası Sakız Adasının en popüler turizm merkezi. Güzel ve cıvıl cıvıl plajları, konaklama imkanları, klüpleri, barları, restoranları ve renkli gece hayatı ile eğer Sakız Adasına gidip kalacaksanız ve Sakız'da nerede kalınır diyorsanız bizim cevabımız.

Karfas'taki oteller, otel fiyatları gibi ayrıntılar için Karfas Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Sakız Adası Haritası ve belli başlı kasabaları
 Chios Şehri (Chios Town)

Adanın doğu kıyılarında, Çeşme'nin karşısında yer alan Sakız Adası Kasabası, Sakız Adasının en büyük kenti ve aynı zamanda da başkenti. Burası adanın en büyük limanına, bazı önemli müzelerine ve alış veriş caddesi Aplotaria'ya sahip. Feribotla adaya gelenlerin adaya giriş yapacağı yer de burası. Deniz kenarında bir kordonboyu var.

Chios Town pek bir turizm özelliği olan bir yer değil ama burası Sakız'da görece gelişmiş bir yerleşkede kalmak ve her yere kolay ulaşmak isteyenleri kendine çekecektir. Buradaki oteller ve bu otellerin karşılaştırmalı oda fiyatları için Chios Town Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Agia Ermioni Köyü

Karfas'ın 3 km, Chios Town'ın 10 kilometre güneyindeki Agia Ermioni Köyü ve çevresi ailelere hitap eden bir yer. Yerleşik nüfusu sadece 200 kişi olan köyde, konaklamak için oteller ve sahilde güzel restoran ve kafeler var. Karfas'a yakın ama Karfas'ın cafcafından uzak kalmak içim ideal.

Buradaki oteller için Agia Ermioni Otelleri Sayfasına bakabilirsiniz.Vrontados

Chios Town'ın hemen kuzeyindeki 4,500 nüfuslu Vrontados, ayrı bir şehir olsa da bugün pratik olarak Chios Town'ın dış mahallelerinden biri. Burası Eastern Bayramında rouketopolemos (roket savaşı) adlı festivali ile meşhur. Bu festivalde taraflar birbirleri ile roket savaşına giriyor ve seyri oldukça zevkli bir gece yaratıyor.

Burası oldukça küçük bir köy ama konaklamak için birkaç oteli de var. Ayrıntılı bilgi için Vrontados Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder