6 Ekim 2015 Salı

Kartalkaya'da nerede kalınır?

Bolu'nun ve Türkiye'nin en önemli kış turizmi merkezlerinden biri olan Kartalkaya, Ankara'ya 5, İstanbul'a yaklaşık 6 saat mesafedeki konumu ile özellikle  bu iki büyük şehirden kendine önemli sayıda turist çeken bir yer. Yaklaşık olarak 20 Aralık ve 20 Mart arasındaki 120 günlük kayak döneminde özellikle haftasonları oldukça kalabalıklaşan Kartalkaya, 14 kayak pistine ve yaklaşık 10 telesiyeye sahip.

Köroğlu Dağlarındaki Kartalkaya, Bolu merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta. Kartalkaya Kış Sporları Merkezi yaklaşık olarak 1850 - 2200 metre yükseklikte ve yine yaklaşık 1200 metrelik bir kayak düşümüne sahip. Burada kayak ve snowboard gibi aklınıza gelebilecek tüm kış sporlarını yapabilirsiniz. Eğer daha önce hiç kayak yapmadı iseniz burada kayak dersleri alabilirsiniz, eğer kendinize ait kayak takımınız yok ise yine burada kayak takımı kiralayabilirsiniz.

Kartalkaya'da nerede kalınır sorusuna gelelim. Kartalkaya'da konaklama Oteller Mevkii denilen bir yerde. Burada konaklayarak hem pistlere çok yakın olabilir, hem de otellerin kayak takımı kiralama, kayak dersi gibi aktivitelerinden yaralanabilirsiniz. Her ne kadar İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Bolu şehirlerimizde yaşayanlar Kartalkaya Kayak Merkezine günübirlik ulaşabilecek olsa da buranın asıl tadı en az bir gece kalarak çıkar. Aralık - Nisan ayları arasında özellikle haftasonları oldukça kalabalık olduğundan eğer Kartalkaya'da konaklamayı planlıyorsanız otelinizi önceden mutlaka ayırtın. Yine eğer imkanınız var ise haftaiçi konaklamanız hem daha sakin ve tenha bir ortamda, koca pistlerde az kalabalık kayakçılar arasında tatil yapma şansını yakalarsınız, hem de otele daha az para ödersiniz.

Kartalkaya'da nerede kalınır - Kartalkaya Otelleri
Kartalkaya
Biz bu yazımızda Kartalkaya'da nerede kalınır sorusunu birkaç Kartalkaya otel tavsiyesi vererek yanıtladık. Siz daha geniş bir Kartalkaya otelleri listesi ve karşılaştırmalı Kartalkaya otel fiyatları gibi ayrıntılar için Kartalkaya Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Golden Key Kartalkaya

Tasarımı, büyük havuzu ile SPA merkezi, ve yemekleri ile öne çıkan Golden Key Kartalkaya otelin personeli ile de öne çıkıyor. Kayak pistlerinin hemen dibinde değil hatta pistlere gitmek için minibüs gerekiyor ama minibüs anında nereye isterseniz geldiği için bu büyük bir sorun değil. Otel butik bir otel o nedenle de diğer kayak otellerine göre daha az kalabalık. Kartalkaya'da keşmekeşten biraz uzakta ama pistlere yeterince yakın, güzel bir kayak butik oteli.

Kartal Otel

Pistlere oldukça yakın hatta direk pistlere bağlantısı olan bir otel arıyorsanız Kartal Otel tam size göre. Otelin iç dekorasyonu her ne kadar eski olsa da odaları geniş ve rahat. Yemekler üst kalite. Oteli içi ve dışı aktiviteler, hızlı internet erişimi, ücretsiz içecekler de otelin artıları arasında.

Grand Kartal Otel

Grand Kartal Otel, Kartalkaya'da pistlere yakın ve popüler bir diğer otel. Herşey dahil sistemi ile kalabileceğiniz otelin geniş odaları ve yemekleri oldukça tatmin edici.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder