6 Ekim 2015 Salı

Uludağ'da nerede kalınır?

2543 metre yüksekliği ile Uludağ Kuzeybatı Anadolu'nun en yüksek ve en görkemli dağı. Ortaçağ'da Hristiyan Rahiplerin inzivaya çekildiği bir yer olduğu için Osmanlı zamanında Keşiş Dağı olarak anılan Uludağ, o zamanda Topkapı Sarayına yiyecekleri soğutma işinde kullanılan buz kalıplarını sağlarmış. Dağın ismi Uludağ olarak 1935 yılında değiştirilmiş ve 1940lardan itibaren Türkiye'nin en önemli kış turizmi merkezi olarak gelişmeye başlamış.

Uludağ Türkiye'nin en eski kayak turizmi ve kış sporları merkezi olarak Türkiye'nin bu konuda en gelişmiş yeri. Çeşitli zorluklarda parkurların yer aldığı bölgede birçok teleski bulunmakta (ama maalesef dünyadaki birçok kayak turizmi merkezindeki gibi tek bir teleski hattından ziyade birçok hat var ve hepsine ayrı ödeme yapmak gerekiyor).

Uludağ'da nerede kalınır sorusuna gelelim. Aslında bu sorunun cevabı basit. Uludağ'da kayak pistlerinin bulunduğu, Uludağ Oteller bölgesindeki otellerden birinde kalınır zira tüm oteller burada. Oteller bölgesi ise 1. Gelişim Bölgesi ve 2. Gelişim Bölgesi olmak üzere iki alana bölünebilir. Daha eski olan 1. Gelişim Bölgesi, diğerine göre daha canlı. Uludağ otellerinin çoğu tamamen kış turizmine hizmet veren ve yazları kapalı olan oteller.

Peki hangi otelde kalınır? Biz aşağıda birkaç Uludağ otel tavsiyesi verdik. Siz Uludağ otellerinin daha kapsamlı bir listesi ve gecelik otel odalarının karşılaştırmalı listesi için Uludağ otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Uludağ'da nerede kalınır - Uludağ oteller bölgesi
Uludağ, Türkiye'nin ilk ve en gelişmiş kış turizmi merkezi. Arka planda Uludağ Oteller Bölgesi

Beceren Hotel

Çalışanlarının nazik ve ilgili servisi, konforlu ve geniş odaları, ideal kayak pisti, Uludağ için oldukça uygun fiyatları ve güzel yemekleri ile Beceren Otel Uludağ'ın en popüler ve kalınası otellerinden biri. Otel büyük ve pahalı Uludağ otellerine göre küçük olduğundan diğer Uludağ otellerine göre daha sakin.

Kervansaray Otel Uludağ

1. Gelişim Bölgesindeki Kervansaray Uludağ harika bir konuma sahip. Kayak pistlerinin hemen yanında güzel bir telesiyeye sahip otel (telesiye otel misafirlerine ücretsiz) kapalı yüzme havuzu, sauna ve masaj imkanlarına da sahip.

Ağaoğlu My Resort Bursa

Retro tasarımlı odalarını modern tesisleri ile birleştiren Ağaoğlu My Resort Bursa'nın çatısındaki kapalı ve ısıtmalı yüzme havuzu ve muhteşem dağ manzarası çok güzel.

Alkoçlar Otel Uludağ

Popüler Uludağ Kayak Merkezi'nde çam ağaçları arasında yer alan, kapıya kadar kayak olanağı sağlayan Alkoçlar Uludağ Otel, kayak ekipmanı kiralama hizmeti ve kayak kartları da sunmakta. Piste yakınlığı ve yemek kalitesi ile öne çıkıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder