9 Ekim 2015 Cuma

Kemer'de nerede kalınır?

Antalya’nın 40 kilometre batısında yer alan Kemer, Akdeniz’in en önemli yaz tatili beldelerinden biri. Kemer bundan 100 sene kadar önce Eskiköy olarak biliniyormuş. 1910lu yıllarda halk sellere karşı taş bir duvar örmüş ve bu duvardan ötürü de Kemer diye anılmaya başlanmış. 1960lara kadar karayolu ile ulaşımın dahi olmadığı bölge 1980lerden itibaren Dünya Bankası Destekli, turizme dönük yatırımlarla hızla gelişerek bugünkü halini almış.

Kemer denizin, kumsalın, dağların ve ormanların içiçe olduğu muhteşem bir doğaya sahip. Dünyaca ünlü bu bölge her sene başta Rusya ve Almanya olmak üzere önemli miktarda yabancı turisti kendine çeken bir yer. Kemer özellikle “herşey dahil” sistemi ile çalışan otelleri ile ünlü ve bu paket turlar son zamanlarda Rus turistler arasında o kadar popüler ki Kemer bugün Türkçe, Almanca ve İngilizce’nin yanında Rusça tabela görebileğiniz az sayıdaki turizm merkezlerimizden biri.

Kemer Merkezi yazları renkli gece hayatı, alışveriş olanakları ve otelleri ile ön plana çıkarken, özellikle Beldibi ve Tekirova arasındaki el değmemiş sahil şeridi sayısız koy ve çakıl taşlı plajları ile ziyaretçilerini bekliyor.

Kemer'in ana atraksiyonları birbirinden lüks otelleri ve birbirinden güzel plajları. Kemer merkezde bulunan Ayışığı plajı, Kemer'in en popüler plajlarından biri. Bunun yanında Beldibi ve Tekirova arasında uzanan şeritte onlarca bakir plaj var. Tatil beldeleri Beldibi, Göynük, Tekirova, Çamyuva, Kiriş, Çıralı, Adrasan ve Olimpos plajlarının da her biri muhteşem. Bu plajları çoğuna Kemer'den minibüs ile kolayca ve kısa sürede ulaşmanız mümkün iken bu beldelerde konaklayarak da buralardaki plajlara sıfır bir tatil yapabilirsiniz.

Kemer'de nerede kalınır sorusuna geçelim. Kemer ve çevresi, konaklama açısından oldukça gelişmiş bir yer. Özellikle Kemer merkezin hemen kuzey ve güneyindeki şeritte büyük tesislere sahip tatil köyleri bulmak mümkün. Ama Kemer'de konaklama sadece merkezde ve çevresinde değil, Kemer'in çevre sahil köylerinde de mevcut. Biz bu yazımızda tek tek Kemet otel tavsiyesi vermek yerine, Kemer ve çevresinde öne çıkan konaklama merkezlerini tanıttık. Siz daha detaylı bir oteller listesi için Kemer otelleri sayfasına bakabilrsiniz.

Kemer Nerede - Antalya Kemer
Kemer nerede? Kemer'in Türkiye'nin Akdeniz Bölgesindeki ve Antalya İlindeki konumu için yukarıdaki haritaya bakabilirsiniz.
Kemer Merkezi

Kemer'in canlı ve cıvıl cıvıl merkezi özellikle Kemer'in renkli gece hayatına, yeme-içme ve alışveriş olanaklarına yakın olmak isteyenler için ilk seçenek. Kemer Merkezin en önemli caddelerinden biri Liman Caddesi. Burada birçok alışveriş olanağı sizi bekliyor. Merkezde ayrıca gece 22'den sabah saat 4'e kadar açık 4 gece klübü var :   Aura Night Club, Inferno Night Club, Klub Kristall ve Club Salinas. Eğer olduka renkli Kemer gece hayatına yakın olmak istiyorsanız Kemer merkezi ve hemen kuzeyi ve güneyi iyi bir konaklama alternatifi.

Kemer'deki konaklama imkanları, otellerin gecelik oda fiyatları gibi ayrıntıları içeren bir listesi için Kemer otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Kemer Ayışığı Plajı
Kemer merkezindeki Ayışığı Plajı
Beldibi, Göynük

Antalya ile Kemer arasındaki yolun hemen hemen ortasındaki Beldibi, turizm odaklı ve Kemer'in en meşhur tatil beldelerinden biri. Bu küçük ve sevimli beldede tatil köylerinin çoğu sahilde Atatürk Caddesi boyunca yerleşmiş iken alışveriş merkezleri ise daha içerde, Toroslara doğru konuşlanmış. Çevrede  Phaselis, Göynük ve Termessos dışında pek görecek birşey yok, burası tamamen otel ve tatil köyü konseptine odak bir mekan. Ama Beldibi tatil köyleri ve otelleri çok güzel ve çok popülerler.

Beldibi'ndeki konaklama imkanları, otellerin gecelik oda fiyatları gibi ayrıntıları içeren bir listesi için Kemer Beldibi otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Mavi Bayraklı denizi ve doğal güzellikleriyle oldukça güzel bir turizm beldesi olan Göynük'ün sahil şeridi 5 yıldızlı ve lüks otellerle dolu. Aileler, özellikle çocuku aileler bu tür otellerin tesislerine bayılacaktır.

Çamyuva, Kiriş ve Tekirova

Beldibi, Kemer'in Antalya yönünde son turizm merkezi iken Tekirova ise aksi istikamette son merkezi. Burası da sahil şeridinde birbirinde güzel oteller bulabileceğiniz, doğası ile cezbeden küçük ve güzel bir belde. Kemer'e bağlı Tekirova, sahil şeridi lüks otellerle dolu. Kiriş be Çamyuva'da Kemer ile Tekirova arasında, tatil köyleri ile dolu köyler.

Bu bölgelerdeki konaklama imkanları için Kemer Çamyuva otelleri, ve Kemer Tekirova otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder