12 Ağustos 2012 Pazar

Singapur Otelleri : Marina Bay Sands Otel Singapur

Singapur Marina Bay Sands Oteli dünyanın en ilginç otellerinden biri. Marina Bay Sands Kumarhanesinin oteli olarak Singapur şehir devletinin merkezine kondurulan bu devasa otel özellikle 3 bloktan oluşan otelin tepesine kondurulmuş SkyPark ile meşhur. Geçen yıl sonunda oldukça pahalı olmasına rağmen bir şekilde promosyon indirimi bulup (hayır kumarhaneye adımımı atmadım) hayatta bir kere yapılır diyerekten bir gece bu otelde kaldım. Aşağıda otelle ilgili izlenimlerimi paylaşacağım.

Marina Bay Sands Oteli Singapur'un oda sayısı bakımından en büyük oteli. Tam 2,561 odalı bu otel Singapur'un ikinci en büyük oteli olan Swissotel The Stamford Hotel'in 2 katı sayıda odaya sahip. Bu 5 Yıldızlı Singapur oteli pahalı oda fiyatlarına rağmen kumarhane oteli olmasının da etkisi ile oldukça kalabalık. Bu otelin bahsedebileceğimiz tek kötü yanı denebilir. Her yer, havuz, resepsiyon, vs. oldukça kalabalık. Biz resepsiyonda bayağı sıra bekledik. Daha önce başkalarından da aynı şikayeti duydum.

Otel oldukça yeni. Odaların her tarafından da bu yenilik ve tasarımda kullanışlılık ve modernlik akıyor. Oda konusunda tavsiyem ne kadar yüksek o kadar iyi şeklinde. Manzara olarak da Singapur şehir merkezinin gökdelenlerle şekillenen silüetine bakan taraftaki odalar daha iyi. Denize bakan odalarda aynı manzara yok. Zaten Singapur denizi yüzlerce ticari gemi ile dolu olduğundan deniz manzarası oldukça yorucu.

Marina Bay Sands Otelinin odaları 5 yıldızlı bir Singapur oteli standartlarında bile oldukça geniş. Geniş bir banyo ve tuvaleti var. Bizim kaldığımız odada çift kişilik yatak, kocaman bir LCD televizyon, geniş bir televizyon izleme kanepesi, vs. mevcuttu. Televizyonda kablolu TV'de bir sürü kanal var. Ayrıca TV'de sinema da izleniyor ama film başına 20 Singapur Doları fiyat bana komik derecede pahalı geldi. Gerçi otel benim gibi orta halli birine değil de çok daha zengin zengin birine hitap ettiğinden fiyat oldukça makul olmalı. (Züğürt Tavsiyesi: HBO'da bir sürü film var ve bedava izleyebilirsiniz.)

Marina Bay Sands Otel Singapur
57 katlı 3 devasa bloktan oluşan Marine Bay Sands Otelinin en dikkat çeken özelliği
tepesindeki SkyPark platformu.
Otel odasının mini barı oldukça zengin. Yok yok. Ama bu mini-bar şu oldukça dikkatli yaklaşılması gereken yeni mode otomatik barlardan. Bir içeceği yerinden çıkardığınızda otomatik olarak o içeceği aldığınızı varsayıp fiyatı otel odasının faturasına ekliyor. Benim gibi bu olayın farkında olmayan birinin mini-barı açınca ilk yaptığı şey o süper cafcaflı şampanya acep ne marka diye şişeyi yerinden çıkarıp bakmak. Bu çok can yakıcı bir refleks olabilir. Ben bunu 220 Singapur Dolarlık bir şişe ile yaptım ve daha sonra mini-barın olayının farkına varınca kiçik bir şok yaşadım! Allahtan mini-bar şişeyi çıkarıp hemen yeniden yerine koyduğumdan olsa gerek bu şişeyi hesaba geçirmemiş. Siz eğer içmeyecekseniz kurcalamayın derim.

SkyPark ve Meşhur Sonsuzluk Havuzu (Infinity Pool)
Efendim bu otelde kalanların pek çoğu için otelin en büyük atraksiyonu pek tabii ki kumarhanesi. Benim gibi kumarhane ile işi olmayan vatandaşlar için ise en büyük atraksiyon otel binalarının tepesinde, devasa bir tufanla oraya taşınmış bir gemi gibi duran sürreal SkyPark.

SkyPark gerçekten de çok güzel. Şehrin ortasında yerden 200 metre yükseklikte ağaçları, havuzu, barı ve restoranı ile kocaman bir otel bahçesi. Bu platformun önemli bir bölümü ise eşi benzeri olmayan bir havuz. Havuzun kenarından bakınca sanki binanın ucunda havuz keskin bir şekilde sonlanıyormuş gibi duruyor (Infinity Pool dedikleri havuz tipi). Yerden 200 metre yüksekte, Hong Kong vari bir şehir merkezi manzarasına tepeden bakarak yüzmek gerçekten de "hayatta bir kere" tipinde bir deneyim. Kendinizi gerçekten de "dünyanın zirvesinde" falan hissediyorsunuz.

Marina Bay Sands Otelinin tepesindeki SkyPark platformu 200 metre yükseklikte mükemmel bir
Sonsuzluk Havuzuna sahip.
Havuzun ve SkyePark'ın tek kötü yanı herhalde oldukça kalabalık olması. Havuzun gerçekten tadına varmak istiyorsanız sabah açıldığı saatte gidin. Hem hemen hemen kimse olmuyor hem de o sabahın büyülü ortamında güneş doğarken Infinity Pool'da olmak havuzun zaten eşsiz olan deneyimini 2 kat daha zevkli yapıyor.

Havuz haricinde SkyPark'ta fiyat - değer oranı oldukça düşük, kazık bir restoran ve de bir bar mevcut. Ayrıca oturmak için bir sürü yer ve de jakuziler var. Singapur'un en iyi manzaralarından birinin tadını çıkara çıkara insan saatlerce burada durabiliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder