18 Ağustos 2012 Cumartesi

Ucuz Singapur Otelleri : Value Hotel Balestier

Singapur'da görece ucuz, merkezi ve de temiz bir otel bulmak zor. Bana Singapur otel tavsiyesi sorulduğunda önerdiğim bir avuç otel var: En merkezi olsun isteyenlere tavsiyelerim: Ibis Singapore on Bencoolen, Hotel Bencoolen (bu oteli şu aralar tavsiye etmiyorum zira önünde gürültülü bir metro inşaatı var), Victoria Hotel; daha ucuzca ama biraz daha merkezin dışında ise Value Hotel Balestier.

208 odalı Value Hotel Balestier Singapur'da ucuz ve görece merkezi bir otel. Standart oda fiyatları 99 Singapur Dolarından (85 ABD Doları) başlıyor ki bulunduğu konum, sağladığı odalar ve Singapur otel fiyatları düşünüldüğünde bu rakam oldukça hesaplı.

Otel Balestier Road ile Thomson Road'un kesiştiği noktada, Novena MRT (metro) İstasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde konumlanmış. Bu nedenle otelin sağladığı ulaşım kolaylığı oldukça iyi: 2 metro durağı sonrarı Orchard Road ve 6 metro durağı sonrası ise Singapur'un iş ve finans merkezi Raffles Place. Bu nedenle bence hem ziyaret, hem de ticaret için Singapur'da bulunanlara iyi bir alternatif. Balestier Road ise kendi başına gezilip görülebilecek bir mekan. Singapur'un az sayıda yapay olmayan mekanlarından biri. Oldukça çeşitli yemek alternatifleri sunuyor.

Otelin odaları oldukça küçük ama temiz. Otel, internetten oda kiralayanlara bedava kablosuz internet sunuyor. Eğer penceresiz odada kalmak sizin için sorun ise önceden pencere istediğinizi belirtin zira bazı odalar penceresiz. Bir de aynı yol üzerinde üç tane Value Hotel var o nedenle hangisinde kalıyorsanız tam adresini öğrenin ve taksiciye bu adresi verin: Value Hotel Thomson (at 592 Balestier Road), Value Hotel Nice (302 Balestier Road) and Value Hotel Balestier (218 Balestier Road).

Value Hotel Balestier
Otelin restoranı yok ama zaten Balestier Road'da da otel restoranında yemeyin. Tüm odalarda klima var ve bunun yanında pek fazla kanalı olmayan kablosuz TV, kahve makinesi, ütü vs. mevcut.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder