12 Ağustos 2012 Pazar

Yeni iPhone 5e ait görünen fotograflar hayalkırıklığı yarattı

Apple'ın yeni iPhone telefonu, eğer Apple numaralandırmaya devam ederse muhtemelen ismi iPhone5 olacak,  12 Eylül 2012'de piyasaya sürmesi bekleniyor. Her zamanki gibi telefon piyasaya çıkmadan iPhone 5'e ait olduğu iddia edilen görüntüler basına sızdı (bir Apple tedarikçisi firmadan olduğu ileri sürülüyor). Ama maalesef eğer bu fotoğraflar gerçekten yeni iPhone 5'e ait ise Apple'ın işi var. Zira iPhone5 neredeyse tıpa tıp iPhone 4S'e benziyor. iPhone 4S'de neredeyse tıpatıp iPhone 4'e benziyordu. Yani kısaca iPhone 5'in tasarımı modası geçmiş duruyor!

Zaten fotoğraflar basına sızdıktan sonra birçok yorumcu yeni iPhone 5 ile ilgili hayalkırıklıklarını dile getirdiler:

"Bazı yorumcular iPhone'un artık modası geçmiş göründüğünü dile getirdiler. Fox News yeni telefonun küçük ve şişman olduğunu söylerken CNET eğer bu yeni iPhone 5 ise telefon meraklılarının hayalkırıklığına uğrayacağını dile getirdi.  
Birçoğuna göre problem Samsung'un gösterişli, daha ince ve daha büyük ekrana sahip Galaxy S 3 telefonu. Samsung Galaxy S3 çıtayı çok daha yüksek bir noktaya çekti.
Bu sefer kullanıcıların ellerindeki iPhone'dan Samsung Galaxy SIII'e atlamalarını kolaylaştıracak bir nedenleri var: iPhone 5 öncekilere göre daha küçük bir bağlantı girişine sahip olacak ki bu da kullanıcıların ellerindeki bağlantı, şarj vs. aparatları kullanılmaz hale getirecek.

Samsung Galaxy SIII yeni nesil bir akıllı telefon gibi dururken
iPhone'un şu anki  tasarımı eski görünüyor.

Bazıları eleştirilerinde daha acımasız davranıyor. Örneğin Henry Blodget Business Insider'da yeni iPhone için şöyle bir makale yazdı: Eğer iPhone 5 gerçekten bu fotoğraflardaki ise, Apple zıçmış demektir:

"Neden diye sorarsanız söyleyeyim." Çünkü "iPhone 5" iPhone 4S'e benziyor. iPhone 4S ise bugün 2 yaşında olan iPhone 4'e benziyor. Apple'ın telefonuna hiçbir dişe dokunur güncelleme yapmadığı bu arada ise, Samsung ve diğer üreticiler insanın ağzını bir karış açık bırakan telefonları piyasaya sürdüler.
Kaynak: If The iPhone 5 Really Looks Like This, Apple May Be Screwed...

Henry Blodget daha önce Apple'ın yeni iPhone 5'i piyasaya sürmekte ayak sürümesinin (Apple iPhone 4'ün halefini açıklamayı yazdan sonbahara geciktirmiş ve daha sonra da yeni bir versiyon piyasaya süreceğine iPhone 4S'i piyasaya sürmüştü) tarihi bir hata olduğunu ve bu gecikmenin Samsung gibi firmaların yarışta arayı kapamalarına olanak sağladığını söylüyor.(Kaynak: Here's How Apple Blew It On The iPhone)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder