27 Aralık 2016 Salı

Bangkok'a nasıl gidilir: Bangkok uçak bileti

Tayland'ın başkenti Bangkok aynı zamanda hem Tayland'ın hem de Asya'nın en önemli turizm merkezlerinden biri. Büyülü saraylar ve tapınaklarla kaplı eski şehir merkezi, renkli gece hayatı, yemekleri, içinde ve çevresinde bolca bulunan gezilip görülecek yerlerinin yanında diğer önemli Tayland turizm merkezlerine kolay ulaşım olanaklarının yanında, Türk turistlerden vize istememesi ve görece ucuz olması ile ülkemizden buraya giden turistler için de oldukça popüler bir turizm mekanı.

En az 6 ay geçerli bir pasaport ile vizedir, konsolosluktur uğraşmadan Bangkok'a gitmeniz mümkün. Gerçi 2015 yılında meydana gelen Bangkok bombalı saldırısından sonra faillerden sahte Türk pasaportu çıkması neticesinde kapılarda artık sorgulanma şansınız olsa da giriş konusunda problem yaşamanız pek söz konusu değil.

Bangkok'a nasıl gidilir?

Türk Havayolları, İstanbul - Bangkok arasında hergün direk uçuş sağlıyor. Bangkok uçuşları oldukça uzun olduğundan bu en iyi alternatif ama direk uçuşlar genelde hem pahalı oluyor hem de bu hatta varış saati genelde öğleden sonra olduğu için eğer dikkat etmezseniz sağlam bir jetlag ile bütün Tayland tatilinizi uyuklayarak geçirmek gibi bir ihtimal var.

Bangkok'a aktarmalı uçmanız da mümkün. Örneğin Doha merkezli Qatar Airways, Doha üzerinden Bangkok'a aktarmalı uçuyor. Bu uçuşlar aktarmalı olduğu için görece daha ucuzlar ve özellikle Tayland tatili bütçeniz düşük ise size iyi bir alternatif sunuyor. Hem aktarma uçuşun ilk yarısında olduğu için görece daha az yorucu oluyor.

Qatar Airways ile İstanbul - Bangkok Doha aktarmalı uçuşlar yaklaşık 11 saat 15 dakika sürüyor. Uçuşlar hem İstanbul Atatürk Havalimanından, hem de Sabiha Gökçen Gavalimanından gerçekleşiyor. İstanbul - Bangkok uçak bileti fiyatları ve uçuş günleri ile ilgili bilgileri Qatar Havayolları Türkiye sayfasından edinebilirsiniz.

Bangkok'ta kalacak yer tavsiyesi
Bangkok

Eğer Güneydoğu Asya'nın başka bir kentinde iseniz, Bangkok'a gitmek için yerel ve güvenilir bazı havayolu alternatifleriniz mevcut. Örneğin Singapur'dan Bangkok'a gitmek için Singapore Airlines gibi pahalı bir alternatifinizin yanında TigerAir, Scoot, AirAsia ve JetStar gibi daha ucuz ve güvenilir bütçe havayollarını da tercih edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder