27 Aralık 2016 Salı

Berlin Otelleri

Berlin'de nerde kalınır sorusuna kapsamlı bir cevabı daha önce Berlin'de nerede kalınır başlıklı popüler bir Nerede Kalınır serisi yazımızda vermiştik. Eğer Berlin'de kalacak yer arıyor iseniz bunu muhtemelen City West Bölgesinde ya da Mitte'de bulacaksınız. Eğer bohem ve sanatsal bir ortam arıyor iseniz Berlin Türk göçmenlerinin yoğun olarak yaşadığı East Central'a yollanacaksınız muhtemelen.

Berlin, soğuk savaşın bitişinden itibaren muazaam büyüklükte bir inşaat hamlesine girişmiş ve bu dönemde de fazla sayıda otel inşaa edilmiş. Bugün bu nedenle 5 yıldızlı otel kategorisinde bile Berlin otelleri, Avrupa'nın aynı önemdeki şehirlerindeki otellere göre ucuz. Örneğin düşük sezonda 5 yıldızlı bir Berlin otelinde geceliği 110 Euro gibi bir fiyata kalabilme şansınız var. Eğer kısa bir gezi için Berlin'de iseniz Mitte (örneğin Friedrichstraße civarında) kalırsanız hemen her gezilip görülecek yere kolayca ulaşabilirsiniz. Fakat Mitte'de ya lüks business otel ya da ucuz otel bulabilirsiniz. Orta seviye oteller için bir zamanların Batı Berlini olan Mitte'nin batısına düşen City West alanında (Charlottenburg-Wilmersdorf) özellikle de Zoo Station civarında otel aramanız gerekecek.

Burada biz Berlin Otellerinin en iyilerini sıraladık. Kriter olarak da misafirlerinden en iyi konuk yorumlarını almalarını göz önünde tuttuk. Siz Berlin otellerinin daha kapsamlı ve güncel gecelik otel oda fiyatları karşılaştırmalı bir listesi için Berlin Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Mittendrin Berlin, Berlin'de Kurfürstendamm ve the KaDeWe alışveriş merkezlerinden 3 dakika mesafede yerleşik küçük ve popüler bir butik otel. Tipik bir tarihi Berlin apartmanında yerleşik otelin fiyat - performansı, güzel, geniş ve temiz odaları, mükemmel kahvaltısı ve evsahiplerinin çok iyi servis kalitesi, oteli Berlin'in en iyilerinden biri yapıyor.

Mittendrin Berlin Butik Oteli
Mittendrin Berlin
5 yıldızlı Das Stue oteli, Kurfurstendamm alışveriş caddesinden yerleşik, modern, lüks, ve üst seviye Berlin oteli arayanlar için ideal otellerden biri. Otelin SPA'sı, kapalı yüzme havuzu, barı ve çok güzel bir kahvaltısı var. Otel her ne kadar diğer aynı sınıf Berlin otellerine göre biraz pahalı olsa da, aradaki farka değen bir kalitesi ve konforu var. Otel normal yerleşim alanında ve toplu taşımaya 15 dakika yürüme mesafesinde. Fakat bu aynı zamanda oteli Berlin'in gürültü ve karmaşasından bir miktar dışarıya koyuyor.

5 yıldızlı Berlin oteli Das Stue
5 yıldızlı Berlin oteli Das Stue
Berlin şehir merkezindeki (Mitte) ama cadde olan Unter den Linden'de bulunan Hotel Adlon Kempinski, , klasik 5 yıldızlı otel zinciri kalitesini mükemmel bir lokasyonla (Brandenburg Gate'in yanıbaşında) birleştiren harika bir otel. 1907 yılında hizmete geçen efsanevi Hotel Adlon zamaında Avrupa'nın en ünlü ve popüler otellerinden biri imiş. İkinci Dünya Savaşının sonunda harabeye dönen otelin küçük bir kanadı 1984 yılına kadar faaliyette kalmış. Bugünkü otel, 1997 yılında açılmış. Bina mimarisi eski otelden esinlenerek yapılmış olsa da bina yeni bir bina.

Hotel Adlon Kempinski Berlin
Hotel Adlon Kempinski
The Regent Berlin, Berlin şehir merkezinde, Gendarmenmarkt Square'de, yerleşik bir başka lüks zincir oteli. Klasik lüks iç ve dış mimarisi, konforlu ses yalıtımlı odaları, Friedrichstraße'ye 200 metre mesafedeki merkezi konumu ve 5 yıldızlı otel donanımı ile Berlin'in en iyi ve en merkezi otellerinden biri.

The Regent Berlin
The Regent Berlin

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder