21 Aralık 2016 Çarşamba

Roma Otelleri

Roma'da nerde kalınır sorusuna kapsamlı bir cevabı daha önce Roma'da nerede kalınır başlıklı popüler bir Nerede Kalınır serisi yazımızda vermiştik. Bu yazımızda da bahsettiğimiz gibi bu sorunun cevabı bölge olarak basit. Roma'da şehrin tarihi merkezindeki otellerde (centro storico) kalınır. Roma Centro Distro zaten öyle çok büyük bir alan kaplamıyor, büyüklük olarak tüm Roma şehrinin yaklaşık olarak sadece yüzde 4'ü kadar. Burada kalmak hem sizi hemen hemen bütün Roma'nın gezilesi ve görülesi yerlerine yakın kılacak (zira Roma'nın sunduğu tüm turist atraksiyonları burada) hem de ciddi bir problem olan Roma trafiğinden uzak tutacak.

Roma'nın tarihi merkezinde de konaklamak için en popüler bölge modern merkez olarak bilinen ve tarihi 1860'lara dayanan bölge zira Roma otellerinin çoğu burada. Bu bölge Termini Tren Garının oralar (zaten ilk yerleşim bu tren garının açılması ile olmuş). Ama Romanın gezilecek görülecek yerlerinin çoğu modern merkezin bitişiğindeki bölgelerde özellikle de Eski Merkez (Rönesans dönemi merkezi) içinde.

Burada biz Roma Otellerinin en iyilerini sıraladık. Kriter olarak da misafirlerinden en iyi konuk yorumlarını almalarını göz önünde tuttuk. Siz Roma otellerinin daha kapsamlı ve güncel gecelik otel oda fiyatları karşılaştırmalı bir listesi için Roma Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Prati'deki 2 yıldızlı QuodLibet Oteli, B&B dalında şehrin en güzel konaklama yerlerinden biri. Prati, Roma şehir merkezinde, Vatikan Şehrinin hemen kuzeyinde, şehrin en zengin mahallelerinden biri. Buradaki Via Cola di Rienzo Caddesi şehrin en önemli alışveriş merkezlerinden biri. Otel aynı zamanda metro Ottaviano'ye iki üç dakika yürüme mesafesinde. Odalar ve yatak oldukça yeterli. Bu küçük ve şirin otelde kahvaltı da oldukça iyi.

Roma Otelleri - QuodLibet BB
QuodLibet
Campo Marzio'daki Portrait Roma Oteli, her alanda neredeyse mükemmel bir Roma oteli. Roma'nın tarihi merkezinde, Spanish Steps'ten sadece 300 metre mesafedeki otelin lokasyonu çok iyi. Otelin terasından Roma manzarası ise doyumsuz. Sadece Roma'nın değil,

Portrait Roma Oteli, Roma'nın en iyi otellerinden.
Trevi Çeşme'sine sadece 10 dakika yürüme mesafesindeki merkezi konumu ve Roma'da lüks konaklama imkanı ile Villa Spalletti Trivelli, Roma'nın merkezi semtlerinden Monti'de. Otel 5 yıldızlı ve servis, konfor, lüks ve yemekler konusunda çok iyi. Çevresinde de önemli miktarda yeme ve içme imkanı var. Lüks Roma oteli arayanlar için en tepedeki seçeneklerden biri.

Lüks Roma Oteli - Villa Spalletti Trivelli
Lüks Roma oteli arayanlar için Monti'deki Villa Spalletti Trivelli iyi bir seçenek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder