20 Aralık 2016 Salı

New York Otelleri

New York'ta nerde kalınır sorusuna kapsamlı bir cevabı daha önce New York'ta nerede kalınır başlıklı popüler bir Nerede Kalınır serisi yazımızda vermiştik. Bu yazımızda da bahsettiğimiz gibi New York dünyanın en pahalı otellerinden bir kısmına ev sahipliği yapan, otel konaklamasının oldukça pahalı olduğu bir yer. New York'ta orta seviye bir otel odasının gecelik fiyatı 250 - 350 Dolar civarında iken, eli yüzü düzgün bir New York hostelinde bile gecelik fiyatlar 50 Dolar civarında olabiliyor. Tabii eğer bütçeniz müsait ise meşhur Manhattan otellerinden birinde gecesi binlerce dolara muhteşem bir konaklama da sizi bekliyor.

Burada biz New York Otellerinin en iyilerini sıraladık. Kriter olarak da misafirlerinden en iyi konuk yorumlarını almalarını göz önünde tuttuk. Siz New York otellerinin daha kapsamlı ve güncel gecelik otel oda fiyatları karşılaştırmalı bir listesi için New York Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

En güzel New York otellerinden biri SoHo'daki Crosby Street Hotel. Otelin tasarımı, iç mimarisi, odaları, servisi ve en önemlisi de merkezi lokasyonu mükemmel. Otel SoHo, East Village, NoHo, Greenwich Village ve Little Italy gibi New York City'nin önemli merkezlerinin kesiştiği ve buralara kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde. Otel lokasyonu ve sağladığı lüks ve konfordan da anlaşılacağı üzere oldukça pahalı ama dış mimarisinden kahvaltısına kadar 100% New York deneyimi sunan inanılmaz bir yer.

New York Otelleri - Crosby Street Hotel
Crosby Street Hotel sadece SoHo'nun değil, New York'un en iyi otellerinden biri.
Listemizin ikinci sırasında ise lüks oteller klasmanından Bed & Breakfast klasmanına atlayacağız. San Fermin B&B bu klasmanda New York'un en iyi konaklama yerlerinden biri hatta muhtemelen en iyisi. Adına rağmen çay ve kahveden başka kahvaltılık birşey sunmasa da Harlem'de (ama Harlem'in güvenli bir bölgesinde) yerleşik bu otel Manhattan'a sadece 15 dakikada ulaşabileceğiniz bir metro istasyonuna yürüme mesafesinde. Otel konforlu, geniş ve havadar odalarının yanı sıra, misafirperverliği ile de ön plana çıkıyor. New York'ta görece ucuz ve iyi bir konaklama arayanlar için ideal.

Bed & Breakfast, New Yorkun en iyi ucuz konaklama imkanlarından biri.
Restore edilmiş 19.yy'dan kalma bir konakta yerleşik olan Inn New York City Oteli, New York'ta romantik bir konaklama arayanlara.  Upper West Side'da Klasik, ağaçlı bir New York Caddesinde bulunan otel, metro istasyonuna sadece 1 blok uzaklıkta.Upper West Side, New York'un kültürel ve entellektüel merkezlerinden biri olarak bilinen kalburüstü bir mahalle. Otel de bu mahellenin, yeme-içme, eğlence ve gezme-görme mekanlarına yakın bir konumda.

Inn New York City Oteli
Inn New York City Oteli
Casablanca Hotel Times Square, New York City'nin en iyi ve en merkezi butik otellerinden biri. Theatre District'teki harikulade konumu ile dikkat çeken Time Square'e birkaç dakika mesafede.

Casablanca Hotel Times Square
Casablanca Hotel Times Square

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder