2 Ocak 2017 Pazartesi

Bolu'da nerede kalınır?

Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Bolu, yılın her mevsiminde farklı turizm amaçları ile gidilebilecek güzel bir şehrimiz. Kış aylarında genelde kayak turizmi ile öne çıkan Bolu,Karadeniz ikliminin sağladığı eşsiz doğal güzellikleri ile diğer aylarda kamp, piknik, yürüyüş gibi birçok aktivite ile büyük şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenleri kendisine çekiyor. Özellikle Bolu Dağı Tüneli sayesinde artık ulaşımın çok daha kolay olduğu kent İstanbul'a araç ile sadece 3 saat 45 dakika, Ankara'ya ise sadece 2 saat 45 dakika uzaklıktaki konumu ile günübirlik gidilebilecek bir yer olsa da, Bolu gezisinden daha fazla zevk almak için konaklamalı bir ziyaret en ideali olacaktır.

Bolu iline bağlı Kartalkaya, Yedigöller ve Abant gibi önemli turizm merkezlerinde konaklama imkanı bulmanız mümkün (bu yerlerde nerede kalınır sorusunu, bu yerlere özel yazılarda işlemiştik, linkleri takip ederek ulaşabilirsiniz). Ama Bolu'da konaklarsanız, birden fazla yere kolayca ulaşabileceğiniz bir merkezde kalmış olacaksınız. Biz bu yazımızda Bolu il merkezinde ya da merkeze yakın otellerde nerede kalınır sorusuna cevap vereceğiz.

Soylu Otel - Bolu için ideal bir konuma sahip Soylu Otel'de personelin güleryüzü sizi gerçekten bir dostunuza misafirliğe gelmiş hissettiriyor. Kahvaltı çeşit açısından zengin. yemekler lezzetli.

Villa Neva Otel - Yemyeşil doğanın ortasında huzurlu bir ortamda kurulu olan Villa Neva Hotel, Kartalkaya kayak merkezine arabayla 15 dakika mesafede. Kahvalti, 5 çayı ve akşam yemeği muhteşem. Otelde konaklarken kendinizi köy evinizde kalmış gibi hissediyorsunuz.

Bolu Termal Otel - Aladağların eteğinde cennet göl Bolu Gölcük'e yakın, 1. asırdan bu yana şifa dağıtan kaplıcaları ve modern tarzda mimari yapısı ile Bolu'nun 4 km güneyindeki Bolu Termal Otel, temizliği, çalışanları, aktiviteleri, otel olanakları, konumu, yemekleri, ücretinin uygunluğu ile tavsiye edilir.

Remay Otel - Bolu şehrinde otobüs terminaline sadece 2 km uzaklıktaki Remay Hotel, merkezi ve rahat konumu, tertemiz odaları,  yardımsever ve güleryüzlü personeli ile öne çıkıyor.

Bolu Yedigöller'de nerede kalınır?

Batı Karadeniz'in en cennet köşesi olan Yedigöller Milli Parkı ülkemizin belki de en eşsiz doğal güzelliği. İrili ufaklı 7 adet doğa harikası heyelan gölleri, orman denizini andıran zengin bitki örtüsü, su ürünleri ile mutlaka gezilip görülmesi gereken bir doğa parçası.

Yedigöller genelde günübirlik turlarla ziyaret edilen bir bölge olsa da burada daha fazla zaman geçirmek ve Yedigöller'in tadını doyasıya çıkarmak için Yedigöllere yakın bir yerde konaklamak daha uygun. Yedigöllere yakın dedik zira koruma altındaki bu Milli Park alanının içinde konaklama imkanı yok. Eğer Yedigöller'de nerede kalınabileceği konusuna şu yazımızda ayrıntılı değinmiştik : Yedigöller'de nerede kalınır?

Bolu Abantta nerede kalınır?

Her mevsim ama özellikle son bahar ve kış mevsimlerinde mükkemmel bir manzara sunan Abant Gölü, kara yolu ile ulaşımın kolaylığı sayesinde oldukça popüler bir tatil mekanı. Abantta nerelerde kalabileceğiniz konusuna Abantta nerede kalınır yazımızda değinmiştik.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder