30 Ağustos 2014 Cumartesi

Bursa Otel Tavsiyesi : Aloft Bursa Oteli

Geçen yıl iş için Tayland'da iken Aloft Bangkok Sukhumvit 11 adlı oldukça güzel ve hesaplı bir otelde kalmıştım. Otelin geniş odaları, banyosu, tasarımı ve de bulunduğu merkezi konum ile her şeyinden memnun ayrılmıştım. İşte bu otelde iken Aloft'un Türkiye'de de bir şubesi olduğunu öğrenmiştim : ALoft Bursa (Otelin asansöründe dünyadaki tüm Aloft otellerinin bir listesi vardı).

ALoft, W Hotels zincirinin sahibi Starwoods Hotels'in daha bütçeye hitap eden çeşidi. Hem turistlere hem de iş gezisi için otele ihtiyacı olanlara hitap ediyor. Tasarım konusunda ise W otelleri gibi sıradışı.

Bursa'da nerede kalmalı diye düşünürken aklıma bu otel geldi ve denemeye karar verdim. ALoft Bursa yeni bir otel. 2013 yılında hizmete açılmış. Tasarım konusunda Türkiye'nin muhtemelen en iyi oteli. Ama ALoft zincirini en tercih edilir oteller arasına sokan asıl güzellik ise burada da var : odalar. Tasarım konusunda sade ve oldukça konforlu olan odalar gerçekten de hem geniş, hem ferah hem de oldukça kullanışlı. İş için kullanacağınız masa, 40'' LCD TV, geniş ortam ve yatak ile herşey çok iyi. İster çalışın, isterseniz de USB'yi TV'ye takıp film izleyin.

Benim Bangkok'taki ALoft Sukhumvit 11 otelinde en sevdiğim şeylerden biri de otel odasının geniş banyosu idi. Banyo, ALoft Bursa'da da oldukça geniş ve güzel. Aslına bakarsanız otelin odası o kadar güzel ki dışarı çıkasınız pek gelmiyor.

ALoft Bursa çok merkezi bir konumda değil ama Bursa merkezine de çok uzak değil. Taksi ile 15 dakikada (ki 20 TL falan tutuyor) Ulu Camii'nin oradasınız. Aslında taksiye de gerek yok, metro durağına 20 dakikada yürüyebilirsiniz (kışın ne kadar kolay olur bilmem) ya da otobüse binebilirsiniz. İnternette konuk yorumlarına bakarken konumdan şikayet edenleri gördüm ama otelin konumu o kadar kötü değil.

Otelde her köşede Wi-Fi var ki bu da oldukça kullanışlı. Otelin kapalı yüzme havuzu küçük ama kullanışlı. Otelde bir adet de W XYZ Bar var ki takılmak için fena bir yer değil.

Aloft Bursa Oteli
ALoft Bursa otelin fiyatı oldukça makul. Ama kahvaltıya ekstra para ödemeniz lazım (kahvaltı dahil bir paketi var ise biz kaçırmışız) ve kahvaltı da pahalı. Yine de kahvaltı artı oda olarak yine de fiyat - değer oranı oldukça yüksek bir otel.

Bursa'da kalacak rahat, hesaplı, sıcak bir ortama sahip bir otel arıyorsanız, ALoft Bursa, Bursa otellerinin en iyilerinden. Hem iş gezisi, hem de turist olarak Bursa'ya uğrayanlara tavsiye ederiz.

Otelin oda fiyatları, konuk yorumları ve detay bilgileri için ALoft Bursa Oteli sayfasına bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder