9 Mayıs 2016 Pazartesi

Koh Phi Phi'de nerede kalınır?

Koh Phi Phi (Phi Phi Adası), Güney Tayland'ın Krabi İlinde altı adadan oluşan bir takımada. Dünyanın en güzel ama en de ulaşılabilir ada grubu olarak bilinen Phi Phi, fazlaca popüler ve ulaşılır olmasından dolayı güzelliğini her ne kadar yavaş yavaş kaybetse de yine de hala bir cennet köşesi.

Aslında Koh Phi Phi olarak bilinen ada, takımada'nın en büyüğü ve üzerinde tek insan yaşayanı olan Koh Phi Phi Don Adası. 1990ların başına kadar sadece maceraperest turistlerin uğradığı bu mekan, bugün Tayland'ın en çok ziyaret edilen turizm merkezlerinden biri. Bu nedenle bir zamanlar sadece ucuz konaklamanın bulunduğu Phi Phi'de bugün oteller, Tayland'ın pahalı otelleri arasında.

Koh Phi Phi'de nerede kalınır sorusuna gelmeden önce birkaç konaklama bilgisi verelim. Adanın yüksek sezonu olan Ekim - Mayıs arasında Phi Phi otel oda fiyatları düşük sezona göre iki kat pahalı. Eğer konaklama açısından en iyi fiyatları arıyorsanız Phi Phi'ye, çoğunluğun Pha Ngan'a taşındığı Full Moon Party'den hemen önce gelmeye bakın. Eğer Phi Phi'de konaklamak istiyorsanız da otelinizi önceden ayırın. Burası o kadar popüler ki sabah tekne ile gelip öğleden sonra yer bulamadığından adadan ayrılan insanlara sıklıkla rastlamanız mümkün.
Koh Phi Phi'de nerede kalınır?
Koh Phi Phi Don, Phi Phi'nin en büyük ve üzerinde yerleşim olan tek adası. Burada hayat hemen hemen tamamen, iki büyük plajı birbirinden ayıran dar kara şeridi üzerinde.
Phi Phi otel tavsiyesi olarak aşağıda birkaç Phi Phi otelini listeledik. Siz daha geniş bir liste ve karşılaştımalı otel oda fiyatları gibi ayrıntılar için Phi Phi Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Phi Phi Island Village Beach Resort - Koh Phi Phi'nin en popüler oteli olan Phi Phi Island Village Beach Resort aynı zamanda adanın en pahalılarından. Denize sıfır bu harika otel, Phi Phi'de konaklama açısında ilk tercihiniz olmalı (eğer bütçe kısıtlı bir tatil yapmıyorsanız). Plaj ve infinity pool harika.

Zeavola Resort - 10 dönümlük bu muhteşem tropik ada tatil köyü olan Zeavola Resort, bu klasmanda en iyilerin bir çoğu gibi denize bakan yemyeşil bir tepenin yamacına kurulu villalar ve deniz kıyısında muhteşem bir plaj ve tesislerden ibaret. Fakat otel Phi Phi'de hayatın aktığı plajlardan uzakta.

Holiday Inn Resort Phi Phi Island - Koh Phi Phi Don'un en iyi plajlarından birine sahip olan Holiday Inn Resort Phi Phi Island, lüks Phi Phi oteli arayanlar için bir başka tercih.

Phi Phi'de nerede kalınır - Phi Phi Island Village Beach Resort
Phi Phi Island Villa Beach Resort
Mama Beach Residence - Rıhtıma sadece 5 dakika mesafede, plaj yanında yer alan Mama Beach Resort, temiz ve güzel odaları, konumu, ucuz fiyatı ve sessiz sakin ortamı ile orta seviye bir otel arayanlar için ideal.

PP Insula - Phi Phi'de ucuz ana yine de eli yüzü düzgün bir otel arayanlar için iyi bir alternatif olan PP Insula, kısa ve kese yakmayan bir Phi Phi tatil için ideal.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder