24 Eylül 2015 Perşembe

Bremen'de nerede kalınır?

1200 yıllık tarihinin önemli bir kısmında bağımsız bir şehir devleti olan Almanya'nın Bremen, Kuzey Almanya'nın en önemli şehirlerinden biri. Weser Nehri'nin iki yakası boyunca uzanan 10 kilometreye 2 kilometrelik uzun ince bir yerleşim olan Bremen dünyaca ünlü Beck's Beer'in de anavatanı.

Bremen'de gezilip görülecek yerlerin büyük bir kısmı şehrin ortaçağ mimarili tarihi merkezi ve bu merkezin merkezindeki Altmark (Eski Pazar) etrafında toplanmış. 1400lü yıllarda inşaa edilen Bremen Town Hall (Rathaus), kentin en meşhur ve güzel binası. Bunun yanında 1200 yıllık Dom St Peri (St Peter Katedrali),  ana meydandaki Şövalye Roland heykeli, Grimm Biraderlerin meşhur Bremen Mızıkacıları masalının kahramanlarının heykeli (Die Bremer Stadtmusikanten) ve Art Nouveau tarzı muhteşem bir cadde olan Böttcherstrasse şehrin gezilip görülecek yerlerinin başında geliyor.

Sanata ilginiz varsa Alman Sanatının bazı en nadide eserlerinin sergilendiği Bremer Kunsthalle (Bremen Sanat Müzesi) tam size göre. Futbol severler ise Werder Bremen maçlarına giderek kendilerine futbol ziyafeti çekebilirler.

Bremen'de nerede kalınır sorusuna gelelim. Şehrin merkezi Mitte konaklama açısından en çok imkanı sunan yerlerden biri. Bremen'in birçok gezilip görülecek yeri bu bölgede ve bu nedenle burası sizi Bremen'i gezmek için en iyi konumuna koyuyor.

Bremen Tarihi Merkezi
Bremen
Bremen-Mitte

Bremen-Mitte, kentin tarihi merkezi ve kentin gezilip görülecek tarihi eserlerinin büyük kısmını barındıran bölge. Altmark ve St Peter Katedrali bu bölgede. Bölge güney batıda Schnoorviertel ve batıda Stephaniviertel olarak ikiye ayrılabilir. Stephaniviertel 1050 yılına uzanan bir tarihe sahip. Merkezdeki caddelerin çoğu araç trafiğine kapalı. Eğer Bremen'de merkezi bir otel arıyor iseniz ilk bakmanız gereken yerlerden biri Bremen Mitte. Buradaki otellerin detaylı ve fiyat karşılaştırmalı bir listesi için ise Bremen Mitte otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Bremen-Neustadt

Mitte'ye göre Wesser Nehri'nin karşı kıyılarındaki Neustadt 17 yüzyılda kentin bu yakaya planlı bir şekilde genişlemesi ile oluşmuş. Mitte kadar olmasa da burada da tarihi yapılar bulmak mümkün. Meşhur Beck's Beer İmalathanesi'de bu bölgede ve buraya yapılacak bir tur Bremen'in olmazsa olmazlarından. Bu bölgedeki oteller için Bremen Beustadt otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder