30 Eylül 2015 Çarşamba

Ürgüp'te nerede kalınır?

Kapadokya deyince akla ilk gelen kasabalardan biri olan Ürgüp, Kapadokya'yı gezmek için merkezi üs olarak seçebileceğiniz en iyi yer. Kapadokya'nın en büyük yerleşim yerlerinden biri olarak oldukça fazla sayıda otel ve pansiyona sahip Ürgüp'te, bölgenin en canlı gece hayatını ve yeme-içme, alışveriş olanaklarını da bulmak mümkün. Her ne kadar çevredeki gezilip-görülecek yerlere gitmek için araca ya da tura ihtiyacınız olacak olsa da toplu taşıma açısından da Ürgüp oldukça iyi bir merkez ve buradan Göreme, Avanos, Nevşehir ve Mustafapaşa'ya araç bulmanız mümkün.

Ürgüp'te nerede kalınır sorusuna gelelim. Kapadokya'da konaklama açısından en çok olanağa sahip yer Ürgüp. Kapadokya'nın en lüks otellerini burada bulmak mümkün ama son on yılda özellikle büyük bir atılım yapann turizmden pay kapmak isteyen ve bu nedenle buradaki mağaraları ve evleri otele çeviren sayısız girişimci sayesinde Ürgüp'te otel arzı hemen her zaman talebin üzerinde ve bu da otel fiyatlarına yansıyor.

Ürgüp'te konaklamak size sadece otel konusunda istediğiniz seçeneği kolayca bulmanızda yardım etmeyecek. Kapadokya'nın sosyal hayatı da bu kentte akıyor ve Ürgüp'te kalmanız bunun tam kalbinde olmanız anlamına geliyor. Ürgüp'te zevkinize göre bir restoran, bar, disko bulmanız çok kolay.

Ürgüp'te en ucuz konaklama şmkanlarını arayanlar burada hostel olmadığını duyunca hayal kırıklığına uğrayabilirler. Fakat ucuz Ürgüp otelleri oldukça hesaplı ve de hostellere göre çok daha konforlu.

Ürgüp'te nerede kalınır - Ürgüp gece manzarası
Ürgüp, Kapadokya'nın en gelişmiş ve konaklama açısından en çok imkana sahip kasabası.
Biz burada Ürgüp'te nerede kalınır sorusuna Ürgüp otel tavsiyesi vererek cevap vereceğiz. Aşağıda konuklarından en iyi derecede yorumlar almış bazı Ürgüp otellerini listeleyeceğiz. Ama bir dip not : Ürgüp'te konaklamanın olmazsa olmazı mağara otellerinde her oda mağarada değil. Birçok oda mağara odaların dışına inşaa edilmiş binalarda. Eğer otantik ve orjinal mağara oda deneyimi yaşamak istiyorsanız ayırdığınız odanın gerçekten mağarada olup olmadığına dikkat edin.

Yunak Evleri Otel Ürgüp

Kapadokya'nın peri bacalarından oluşan arazisi içinde yer alan Yunak Evleri Otel Ürgüp, bir dağ yamacına oyulmuş, geçmişi 5. yüzyıla kadar uzanan odalar ve 19. Yüzyıldan kalma bir Rum Konağı ile eşsiz bir mağara oteli. Otelin büyülü atmosferinin yanında personelinin olağanüstü hizmet kalitesi ve kahvaltısı artıları. Aslına bakarsanız sırf bu otelin "ölmeden önce en az bir kere yapılacak şeyler" listesini hakeden atmosferi için Ürgüp'e gidilebilir.

Esbelli Evi Mağara Oteli

Esbelli Evi Mağara Oteli, Ürgüp'ün bir diğer öne çıkan otantik oteli. Büyülü mağara - taş evler konseptinin yanında harika bir bahçeye, yemeklere ve de Ürgüp'te iyi bir otelin olmazsa olmazı profesyonel bir işletmeciye sahip. Ürgüp'te lezzetli yemekleri bulabileceğiniz yerlere de kısa bir yürüme mesafesinde.

MDC Cave Hotel

Ürgüp'te 5 yıldızlı bir otel konforu ile mağara konseptini bir arada arayanlar için tavsiyemiz, tarihi bir binada hizmet veren MDC Cave Hotel. Panaromik manzarası ve geniş mekanları ile bu harika otelde yemekler de çok güzel. Ve tabii ki konuklarına hizmette mükemmeli yakalamış personelini de unutmamak lazım.

Ürgüp'te bulabileceğiniz oteller bunlarla sınırlı değil. Daha geniş bir oteller listesini, karşılaştırmalı gecelik otel oda fiyatları ile Ürgüp otelleri sayfasında bulabilirsiniz. Kapadokya'da kalacak yer konusuna yer verdiğimiz Kapadokya'da nerede kalınır yazımıza da mutlaka bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder