10 Eylül 2013 Salı

LG Ultra HD TV Eşek Şakası Temalı Reklamı

Koreli LG'nin Ultra HD TV ürünü için hazırladığı eşek şakası temalı reklamını izlediniz mi? Firmanın Şili'de hazırladığı reklam YouTube'da milyonlarca kere izlendi ve izlenmeye devam ediyor. Gerçekten süper bir reklam filmi fikri.

Aşağıda izleyebileceğiniz reklam filmi şakacı elemanların bir LG Ulta HD TV'yi bir ofis duvarına pencere imiş gibi monte etmesi ile başlıyor. Elemanlar televizyonu ve gizli kameraları da monte ettikten sonra olaydan habersiz şaka kurbanları iş mülakatı bahanesi ile teker teker odaya alınıyor. Televizyon pencere mülakatı yapan kişinin arkasında ve bir gökdelenden şehir manzarası yansıtıyor, sanki güneşli bir güne bakan pencere gibi. Fakat birden bire "pencere"nin sol üst köşesinden alev alev yanarak şehir merkezine doğru gelen bir meteor görüntüye giriyor. Önce soğukkanlı kalmaya çalışan kurbanlar sonrasında dehşetle pencereden uzaklaşmaya çalışıyor. Dev meteor daha sonrasında şehir merkezine çarpıyor ve atom bombası gibi patlıyor! Bu korkunç manzara karşısında mülakata gelen kurbanların tepkilerini reklam videosunda izleyebilirsiniz.

Ultra HD TV ya da 4K TV standart HD TVlere göre dört kat daha temiz görüntü veren (en azından üretici firmaların iddiası bu) bir televizyon teknolojisi. Fakat bu görüntü farkını reklamları normal HD TV ya da akıllı telefonlardan izleyen kitleye göstermek zor. Bu nedenle de LG'nin reklam ajansı normal insanların süper temiz görüntü karşısında verdikleri tepki ile görüntü kalitesini izleyiciye anlatmayı denemiş. Başarılı da olmuş.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder