5 Eylül 2013 Perşembe

Telefonumu çalan eloğlunun hayatı

Telefonumu çalan eloğlunun hayatı (Life of a stranger who stole my phone) Tumblr'ın en absürb ve eğlenceli bloglarından biri. İspanya'nın ünlü İbiza Adası'nda tatil yapan çıtır Alman kızımız ve arkadaşları içkiyi fazla kaçırınca telefonlarını, pasaportlarını ve giyeceklerini plajda bırakıp gece vakti denizde yüzmek gibi bir halt işliyorlar. Tabii ki plaja döndüklerinde ne telefonlar, ne pasaportlar ne de elbiseler var. Buraya kadar sıradan bir hırsızlık hikayesi.

Olaydan 4 ay sonra Almanya'da kızımız birgün bilgisayarını açıyor ve dropbox'ı içinde 15 adet yeni fotoğraf görüyor. Dropbox'ın böyle bir senkronizasyon fonksiyonu var. Telefonunuzdaki yeni fotolar telefon internete bağlanınca otomatikman dropbox'a aktarılıyor. Telefonu çalan hırsız bu fonksiyonu kapamayı unutmuş olduğundan fotolar dropbox'a düşüyor. Ve taataam karşınızda kızımıza göre hırsız bizce muhtemelen hırsız ya da hırsızdan telefonu satın alan eloğlu: Dubai'li HAFİD!

Alman kızımızın telefonumu çalan eloğlu
Eloğlumuzun Dubai'li olduğunu fotoğrafların arka planındaki binalardan anlıyoruz. İsmini ise abazanlığından. Hafid kızımızın telefondaki facebook hesabına girip arkadaşlarına yazmakla kalmıyor, kendi Facebook hesabından mesaj göndererek kızımıza da direkt yazıyor. İsminin de Hafid olduğunu burdan biliyoruz!Bundan sonra kızımız lifeofastrangerwhostolemyphone.tumblr.com adresinde Telefonumu çalan eloğlunun hayatı (Life of a stranger who stole my phone) adlı blogu açıyor ve Hafid'in yanlışlıkla kendisi ile paylaştığı hayatının ayrıntılarını dünya ile paylaşıyor.

Dubai'li Eloğlu Hafid ve kankaları
a.k.a Two and a Hafid Men!
Hafid'in dünyaya yayılan şöhreti konusunda en ufak bir fikri olmasa gerek ki dropbox'a kendisinin ve ekürisinin fotoğrafları bu yazının yazıldığı gün bile düşmeye devam etmekte idi. Neyse ki Hafid henüz kırmızı noktalı bir fotoğraf çekmedi telefonu ile!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder