14 Nisan 2014 Pazartesi

Hamburg'da nerede kalınır?

Almanya'nın ikinci en büyük şehri olan Hamburg, Elbe Nehri üzerinde yerleşik ve Almanya'nın dünyaya açılan kapısı olarak bilinen etkin bir şehir. Avrupa'nın en önemli ticaret ve ulaşım merkezlerinden biri olan Hamburg aynı zamanda önemli bir medya ve endüstri merkezi.

Hamburg Almanya'nın en önemli turist merkezlerinden biri ve turizm şehrin ekonomisinde önemli bir yer tutuyor. Her yıl Almanya içinden ve dışından 4 milyon turisti kendine çeken şehirde tipik bir turist ziyareti şöyle: şehrin hükümet konağınını (city hall), St. Michaelis Kilisesini, eski depo bölgesi Speicherstadt ve liman kordonboyu Landungsbrücken gibi bölgeleri kapsayan bir tur. Tur otobüsleri bu bölgelere kesinlikle uğruyor. Hamburg dünyanın en büyük limanlarından birine sahip ve birçok turist limanı ve kanalda tekne turunu kapsayan turlara da ilgi gösteriyorlar. Turlar genelde Hamburg'un müzelerini de gezmenizi sağlıyorlar.

Bir de tabii Avrupa'nın en büyük Red Light District'i olan St. Pauli Meydanındaki Reeperbahn var. Kerhaneler, striptiz klüpleri, barlar ve gece klüpleri ile dolu olan bu mekan. Eğer bu tür kırmızı noktalı aktivitelerle işiniz yok ise sokak kafeleri ile dolu huzurlu Schanze mahallesi ya da barbeküsü ile meşhur Elbe Kıyısı size göre. Son olarak da Hamburg Hayvanat Bahçesi, Tierpark Hagenbeck, dünyanın en meşhur hayvanat bahçelerinden biri. Görmeden olmaz.

Peki Hamburg'da nerede kalınır? Biz burada tek tek Hamburg otelleri tavsiyesine girmeden turistlerin genellikle kalmayı tercih ettiği ve kalmak için ideal Hamburg semtlerini tanıtacağız.

Hamburg-Altstadt

Her belli başlı Almanya Şehri gibi Hamburg'un da bir eski şehir merkezi (Altstadt) var. Bu bölgenin merkezi ise Rathaus (Hükümet Konağı) ve önündeki geniş meydan. Bu meydana açılan sokaklar birçok tarihi bina ile süslü. Elbe Nehri kıyılarında meşhur Speicherstadt depoları var iken Elbe'den uzak tarafta ise alışveriş bölgesi Alsterarkaden var. Altstadt köprülerle, kanallarla, parklarla, tarihi binalarla ve sokak heykelleri ile süslü, yürüyerek gezmek için ideal bir mekan.

Bu bölgedeki Hamburg otelleri, otel fiyatları ve müşteri yorumları gibi detaylar için Hamburg Altstadt otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Hamburg Altstadt
Altona
Elbe Nehrini güneyine alarak uzanan Altona semti de Hamburg'un güzel bölgelerinden biri. Buranın en doğusunda, Altona-Altstadt semtinde şehrin bazı en güzel mimari eserleri var. Batı Ottensen ise Hamburg gece hayatının kalbinin attığı yerlerden biri. Buradaki Fabrik gibi hip klüpler oldukça popüler.

Bu bölgedeki Hamburg oteller, otel fiyatları ve müşteri yorumları gibi detaylar için Hamburg Altona otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Harvestehude ve Rotherbaum
Alster Gölünün batı yakasındaki Harvestehude, Hamburg'un en janti semtlerinden biri. Yüzyıllık villaların yoğunlukta olduğu bu yerleşim alanı, Hamburg Şehir merkezinin hemen kuzeyinde. Alster Gölü kıyısında uzanan Alstervorland ise jogging, yürüyüş ve bisiklet için ideal. Güneydeki Rotherbaum ise barları, kitapçıları, sanat evleri ve sinemaları ile capcanlı bir mekan. Hamburg Üniversitesinin kampüsü hemen yakınlarda olduğu için burada öğrenci popülasyonu ise oldukça fazla.

Harvestehude ve Rotherbaum semtlerindeki Hamburg otelleri, otel fiyatları ve müşteri yorumları gibi detaylar için Hamburg Harvestehude otelleri ve Hamburg Rotherbaum otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Harvestehude Hamburg
Harvestehude Hamburg
Saint Pauli

Hamburg gece hayatının merkezi Saint Pauli. Altona ve Neustadt arasındaki sokaklar barlarla ve gece klüpleri dolu. Reeperbahn, Hamburg'un meşhur red-light district'i. Her ne kadar gidilip görülebilecek bir yer olsa da kalmak için en güzel yerlerden değil kuşkusuz.Bu bölgedeki oteller için bakınız Hamburg Saint Pauli otelleri.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder