19 Nisan 2015 Pazar

15 yaşındaki Çinli Plastik Kız

Bazılarımız her ne kadar "dış görünüş önemli değildir", "para önemli değildir" deyişlerini onaylasak da günümüz internet çağında dış görünüş sayesinde birden bire ünlü ve bazen de zengin olan o kadar çok insan var ki. Bu durumda dış görünüş takıntısının çok erken yaşlarda insanları eline geçirmesi de normalleşiyor.

Şu aşağıda fotoğraflarını gördüğünüz 15 yaşındaki Çinli kızı ele alalım. Henüz 15 yaşında olmasına rağmen önemli sayıda estetik operasyon geçirdiği her halinden belli olan ve Çin merkezli web sitesi Weibo'da Danae takma adıyla fotoğraflarını yayınlayan bu küçük kız bir anda dünyanın Asya tarafında ilgi odağı oldu.

Hem çok genç yaşta bıçak altına yattığı hem de aşırı pudralı ve üçgen kesim suratı nedeniyle oldukça "garip" göründüğü için bazılarının "hayalet" ya da "şeytan" görünümlü diye yaftaladığı genç kıza internette "plastik kız" ismi yakıştırılmış ve de kızımız genelde negatif yorumlar almış.

Ama görünen o ki "plastik kız" aldığı negatif yorumları pek kafaya takmıyor. İnternet sitesinde şöyle yazmış : "Bir yerde hayranlık olduğu sürece çekememezlik de olacaktır. Kıskanç kadınlardan ne kadar çok eleştiri alırsanız muhtemelen o kadar güzel görünüyorsunuzdur".

Bu yaşta nedense bu kadar bıçak altına yatan genç kızın siteye postaladığı ve genelde pahalı otel ve tatil köylerinde çekilen fotoğraflara bakarak kızımızın pek de öyle sıradan bir 15 yaş yaşadığını söyleyemeyiz.

15 yaşındaki bu Çinli kız estetik cerrahi ve bol pudra ile kaplı suratı nedeniyle bir anda ilgi odağı oldu.

Fotoğraflarında genelde pahalı otellerde ve pahalı giyisiler içindeki küçük kız genelde negatif yorumlar aldı.
Aldığı negatif yorumları "kıskançlık" olarak niteleyen genç kız aradığı ilgiyi çekmişe benziyor.
Bu tür estetik cerrahi dolu, pudra suratlı, nereden geldiği belli olmayan lüks içinde yüzen genç kızlar Asya'da bol olsa da bu kızın sadece 15 yaşında olması nedeniyle bu vaka özellikle ilgi çekti.

Bu oldukça garip durum aslında dünyanın en kalabalık ülkesi Çin'in şu an içinde bulunduğu psikolojik durumu özetler nitelikte. İnternet sitesindeki sonrada görmeliklerini eleştirenlere sanki yazdığı şeyler çok doğalmış gibi "kıskanç" yaftası yakıştıran kız muhtemelen "reklamın iyisi ya da kötüsü olmaz" diyerek çıktığı yolda amacına ulaştı ve pek yakında bir hosteslik teklifi ya da maaşlı "ikinci kadın" olma teklifi gibi oldukça karlı teklifler alacaktır.

Kaynak : Rocket News 24

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder