21 Ağustos 2013 Çarşamba

Asya'nın gece hayatı en iyi 10 şehri

Asya'nın önde gelen online otel rezervasyon sitesi Agoda.com müşterileri tarafından yapılan oylamaya göre Tayland'ın başkenti ve dünyanın önde gelen turizm merkezlerinden biri olan Bangkok sunduğu gece hayatı açısından dünyanın en iyi şehri seçilmiş. 113,000 bin kişinin katıldığı araştırma bu müşterilerin şehirlerde kalışlarından sonra doldurdukları anketlerden derlenmiş. Şehirlere 1 ile 5 arasında not veren müşteriler ikinci sıraya Dubai'yi ve 3. sırayada Filipinlerin cennet adası Boracay'ı koymuşlar.

Listedeki Asya ağırlığı sizi şaşırtmasın, Agoda Asya deyince ön plana çıkan bir web sitesi ve rezervasyonlarının çoğunu da Asya ülkelerine giden müşterilerden alıyor. Listenin 4. sırasında Tayland'ın Bangkok'tan da daha fazla çivisi çıkık şehri Pattaya alırken 5. sırada çılgın Japonların kendileri kadar çılgın başkentleri Tokyo yerleşmiş.

Her ne kadar Asya merkezli bir liste hazırlanmış olsa da "en iyi" konusunda Bangkok bulunduğu yeri hakeden bir şehir. Her ne kadar Bangkok gece hayatı daha çok seks turizmi ile bilinse de Bangkok'un bu yanı sunduğu atraksiyonların sadece bir kısmı. Bangkok restoranları, sayısız seyyar satıcı ve yol kenarı yemek sehpaları ile dolu sabahın ilk ışıklarına kadar cıvıl cıvıl sokakları, gece pazarları, gece klüpleri, rooftop barları, tayland boksu müsabakaları, partileri, festivalleri vs. ile gece hayatı oldukça renkli bir şehir.

Bangkok Nehri ve gece şehir silüeti
İşte Agoda.com müşterilerine göre Asyanin en iyi gece hayatını bulabileceğiniz ilk 10 şehir:
  1. Bangkok, Tayland
  2. Dubai, BAE
  3. Boracay/Caticlan, Filipinler
  4. Pattaya, Tayland
  5. Tokyo, Japonya
  6. Phuket, Tayland
  7. Hong Kong
  8. Macau
  9. Taipei, Tayvan
  10. Bali, Endonezya

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder