7 Ağustos 2013 Çarşamba

Çin'de otobüse kamyon çarpma anı görüntüleri

Aşağıdaki video aslen Çin'in Wenzhou gazetesinin web sitesinde yayınlandı ve internette çok paylaşılan videolardan biri haline geldi. Video kendisine arkadan kamyon çarpan bir tur otobüsünün iç kameralarından alınan görüntüleri içeriyor.

Haberin çevirisi şöyle (biz ChinaSmack'teki İngilizce çeviriden Türkçe'ye çevirdik):

"2 Ağustos sabahı saat 09:55 sıralarında Jinhua-Lishui-Wenzhou otobanının Lishui sektöründe yolun ortasında geri geri giden bir tur otobüsünün neden olduğu kazada bir kamyon otobüse arkadan çarpıyor ve otobüsün bir yanına devrilmesine neden oluyor. İlk belirlemelere göre kamyonda bir ölü ve bir yaralı var iken otobüste birçok yolcu yaralanmasına rağmen ölüm meydana gelmiyor. Kazada ölen kişi kamyonun sürücüsü. Otobüsteki 10 adet yolcu ise pencerelerden yola fırlamış."

Videoda kamyonun çarpmasından hemen önceki görüntüler de var. Kamyonun çarpması ile yolcular ve şoför korkunç bir şekilde savrularak otobüsün pencerelerinden dışarı fırlıyorlar. O ayakta olup da çarpma ile ışık hızında koridordan otobüsün gerisine fırlayan amcanın ölmemiş olması da mucize! Video böyle bir kazada yolcuların maruz kaldığı gücü acımasızca ortaya koyuyor ve emniyet kemerinin ne kadar hayati bir meret olduğunu bir kez daha gösteriyor. Mesela ön koltukta oturan kadının saniyesinde ters dönerek arka koltuktaki amcanın üzerine düşüşü ve ardından otobüs devrilince taa öbür tarafa uçuşu korkunç.


Tabii ki otobonın ortasında geri geri giderek zavallı kamyon şoförünün ölümüne neden olan sürücü ve yardımcılarına bol bol beddua yağmış internette. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder