30 Ağustos 2013 Cuma

Tayland'ın en iyi 10 sokak pazarı

Gezi sitesi TripAdvisor dünyanın dört bir yanından Tayland'ı ziyaret eden kullanıcılarına göre Tayaland'ın en iyi 10 sokak pazarının (street market) listesini açıkladı. Listenin tepesinde Tayland'ın kuzeyindeki Chiang Mai’nin Sunday Night Market bulunuyor. Sunday Night Market Walking Street Tha Pae Gate (Tha Pae Kapısı) civarında Ratchadamnoen Road üzerinde 1 kilometre uzunluğunda bir pazar.

TripAdvisor sitesi okuyucularından biri Sunday Night Market'ı  "harika pazarlık imkanları ile dolu mükemmel bir alışveriş mekanı" diye tanımlıyor. Dünyaca ünlü başkent Bangkok'un Chatuchak Weekend Market ise listeye sadece 5. sıradan girebilmiş. Listede aynı zamanda otantik Maeklong Railway Market ve Amphawa Floating Market'da var.

İşte TripAdvisor okuyucularına göre Tayland'ın en iyi 10 sokak pazarı:

1. Sunday Night Market Walking Street– Tha Pae Gate, Chiang Mai
2. Maeklong Railway Market (Talad Rom Hub), Samut Songkhram
3. Saturday Night Market Walking Street – Wua Lai Road, Chiang Mai
4. Pak Khlong Talat (Flower Market) – Bangkok
5. Chatuchak Weekend Market – Bangkok
6. Phuket Town Night Market – Phuket Town, Phuket
7. Amphawa Floating Market – Amphawa, Samut Songkhram
8. Siam Square – Bangkok
9. Hua Hin Night Bazaar – Hua Hin, Prachuap Khiri Khan
10. Night Bazaar – Chiang Mai

"Sokak pazarları Tayland kültürünün önemli bir parçası ve hem Tayland'lılar için hem de ülkeyi ziyaret eden yabancılar için önemli yerler" diyor TripAdvisor sözcüsü.

 Otantik ve kendine özgü bir Tayland alışveriş deneyimi için Tayland'ın neresine gidiyorsanız gidin eğer imkanınız ve zamanınız varsa mutlaka böyle bir pazara uğrayın. Bu mekanlar sadece hediyelik eşya, otantik giyecek ve dekorasyon ürünleri alabileceğiniz yerler değil. Aynı zamanda çeşit çeşit Tayland tatlısı ve yemeği tadabileceğiniz yerler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder