16 Ağustos 2013 Cuma

Avrupa'nın en iyi otelleri 2013

Travel + Leisure adlı bir gezi dergisi var, özellikle Amerika'da okuyucusu çok olan bir dergi. Bu derginin her sene düzenlediği "Dünyanın En İyileri Ödülleri" (Worlds Best Awards) bir nevi Amerikalı turistler hangi ülkeleri, şehirleri, adaları, otelleri en iyi olarak görüyor listesi. Bu sene  İstanbul seyahat açısından Avrupa'nın en iyi şehri iken dünyanın da Bangkok ardından en iyi şehri seçildi mesela.

Gelelim Avrupa'nın en iyi otellerine. Bu kategori 3 adet alt kategoriye ayrılmış vaziyette: En iyi büyük şehir otelleri, en iyi küçük şehir otelleri, tatil köyleri ve Hanlar ve küçük taşra otelleri. Biz burada bu otelleri puanlarına göre tek listede sıralayacağız.

Listeye göre İtalya'daki Castello di Casole—A Timbers Resort 96ç18 puan ile Avrupa'nın en iyi oteli olurken onu 96 puanla Ritz-Carlton, Berlin izliyor. Budapeşte'deki Four Seasons Hotel, Gresham Palace 3. en iyi otel iken Stafford London by Kempinski ise 4. en iyi otel olarak oylanmış.

Avrupa'nın en iyi otelleri listesinde 2 tane de İstanbul oteli var. Grand Hyatt Istanbul, Istanbul (93.6) ve Four Seasons Hotel Istanbul at Sultanahmet (92.65) puan. Bu oteller şehir otelleri klasmanında en iyi derecelere girmişler. Resort ve küçük oteller kategorisinde ise listede otelimiz yok.

İşte Avrupa'da kalacak otel arıyorsanız ve şöyle genişinden şehir merkezinde en iyi oteli arıyorsanız Avrupa'nın en iyi büyük şehir otelleri sırası ile şunlar:

1 - Ritz-Carlton, Berlin
2 - Four Seasons Hotel, Gresham Palace, Budapeşte
3 - Stafford London by Kempinski
4 - Grand Hyatt Istanbul, Istanbul
5 - Augustine Hotel, Prag
6 - Hotel Imperial, a Luxury Collection Hotel, Viana
7 - Brenners Park-Hotel & Spa, Baden-Baden, Almanya
8 - The Connaught, a Maybourne Hotel, Londra
9 - Corinthia Hotel, Londra
10 - Four Seasons Hotel George V, Paris

Ritz-Carlton, Berlin
Ritz-Carlton, Berlin
En iyi küçük şehir otelleri ise şunlar:

1 - Mandarin Oriental, Munih
2 - Four Seasons Hotel Istanbul at Sultanahmet
3 - Hôtel D'Europe, Avignon, Fransa
4 - Milestone Hotel, Londra
5 - Hotel Cipriani, Venedik
6 - Hotel Hassler Roma, Roma
7 - La Mirande, Avignon, Fransa
8 - 41, Londra
8 - Hotel Helvetia & Bristol, Floransa
10 - Hotel Lungarno, Floransa


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder