18 Ağustos 2013 Pazar

Türk Havayolları Katmandu'ya uçuyor.

Son üç senedir "Avrupa'nın En İyi Havayolu" seçilen Türk Havayolları 1 Eylül 2013 tarihinden itibaren Nepal'in başkenti ve en büyük şehri Katmandu'ya uçuyor. Katmandu Türk Havayollarının Uzak Doğudaki 29. varış noktası olurken Nepal Türk Havayollarının uçtuğu 104. şehir olacak.

İstanbul - Katmandu arasındaki gidiş-dönüş şeferler haftada 4 kere İstanbul'dan Katmandu'ya Salı, Perşembe, Cuma ve Pazar günleri, Katmandu'dan İstanbul'a ise Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri yapılacak. Bu yeni seferin tanıtımı amacıyla Türk Havayolları İstanbul'dan Katmandu'ya uçuşlarda promosyon fiyatı vergiler dahil 406 Avro. Yeni uçuşların ilk 6 ayında da Miles&Smiles üyeleri ödül biletler ya da upgrade için 25% daha az mile ihtiyaç duyacak.

Deniz seviyesinden 1400 metre yükseklikte konuşlanmış olan Katmandu tarihi MÖ 100 yıllarına uzanan eski bir şehir. 1.500.000 nufuslu Katmandu'da UNESCO tarafından koruma altına alınan çok sayıda Budist ve Hindu tapınağı bulunmaktadır. Budist ve Hindular ziyaretçiler için oldukça önemli bir dini mekan olan şehir aynı zamanda dünyanın dört bir yanından turist çekmekte.

Katmandu Pashupati Tapınağının panaromik görüntüsü.
İstanbul - Katmandu uçuşlarının zaman çizelgesi şöyle (tüm saatler yere saat ile):
Flight No.DaysDepartureArrival
TK726Salı, Perşembe, Cuma, PazarIST21:45  KTM07:15
TK727Pazartesi, Çarşamba, Cuma, CumartesiKTM08:45IST13:40

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder