27 Ağustos 2013 Salı

Seksi Cince Dersleri - Sexy Mandarin

Çince daha önce de bahsettiğimiz gibi öğrenmesi zor bir dil. Çeşitli firmalar bu dili öğrenmeyi kolaylaştıracak değişik yöntemlerle piyasa çıkarken bir firma kullandığı yöntemin absublüğü ile ön plana çıkıyor: Seksi Mandarin ya da Sexy Mandarin.

Seksi Çince (Sexy Mandarin) 2011 yılının sonunda Kaoru Kikuchi ve Michael Gleissner tarafından kurulan ve içinde seksi ve pek giyinik olmayan birbirinden seksi Çinli kızların olduğu Çince dili eğitim videoları hazırlayan bir firma. Seksi Çince ile ilk video ders Saat Kaç? (what time is it?) YouTube'a 2011 yılının Aralık ayında yüklendi (aşağıda bu videoyu izleyebilir ve Seksi Çince ne menem birşey bir fikir edinebilirsiniz).

Sexy Mandarin adından da anlaşılacağı gibi Çin Halk Cumhuriyeti ve Tayvan'ın resmi dili olan Mandarin Çincesi öğretiyor. Hong Kong merkezli firmanın 2 dakikalık videolarının yanında öğrencilere "öğretmen" seçimi şansı sunan Çince çok özel dersleri, SexyMandarin TV adında ve 2013 Mart'ında yayına giren bir TV kanalı, sanal dershaneleri ve T-Shirt, DVD gibi ürünleri bulunuyor.

Azdırarak öğretmeyi hedefleyen Seksi Çince,  Mart 2013'te ilerde gerçek bir dershane açmayı planladıklarının müjdesini verdi. Öğretmenine aşık olan öğrenci konseptini bambaşka bir boyuta taşıyacaklar anlaşılan.

Neyse sizi ilk Çince dersinizle başbaşa bırakalım. Burada da 2. video var: Sexy Mandarin - Lesson 2: What's your number.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder