14 Temmuz 2014 Pazartesi

En iyi 10 Luks Bodrum Oteli

Bodrum otelleri arasından aşağıdaki 10 lüks otel öne çıkan en iyilerden. Bodrum'da lüks oteller gemelde iki tip : Bodrum tepelerinden muhteşem bir manzaraya bakan  lüks Bodrum otelleri ve de deniz kıyısında kendine ait plajı olan lüks Bodrum otelleri. Aşağıdaki listede her iki tipte de otel var.

#1 - Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum
Kizilağaç Koyu Gerenkuyu Mevkii Yaliçiftlik, 48400 Yalıçiftlik
Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum, otelciliğin Oscar’ları olarak kabul edilen ‘World Luxury Hotel Award’da ‘Dünyanın En İyi Lüks Sahil Oteli’ seçilen Bodrum’un en güzel koylarından birinde yer alan bir otel. Barbaros Körfezine bakan bir tepede konumlu bu lüks Bodrum oteli sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en iyi sahil otellerinden biri.

#2 - El Vino Otel & Suites Bodrum
Omurça Mah. Pamili Sok. 48000
Bodrum'un kalbindeki muhteşem Bodrum Kalesi manzaralı El Vino Hotel & Suites Bodrum, Bodrum'un çarşısına, restoranlarına, eğlence merkezine ve meşhur gece hayatına sadece birkaç dakikalık yürüyüş mesafesinde. Fakat otelin tropik bir bahçeyi andıran tesisleri, havuzu ve güzel odaları nedeniyle dışarı çıkmayı pek istemeyeceksiniz. El Vino Hotel'in restoranında ise Akdeniz Mutfağının güzel örneklerinin yanında kendi yapımları olan H&G organik şarabını da tadmanız mümkün.

Bodrum merkezde, lüks ve güzel bir otel arayanlar için El Vino Hotel en iyi şeçimlerden biri.

#3 - Ramada Resort Bodrum
Kavaklı Sarnıç Caddesi 1531 Sokak 6, Gümbet
2012 yılında bütünüyle yenilenen Ramada Resort Bodrum, Bitez tepesinde Kos Adası, Bitez Köyü ve vadisi manzaralı harika bir otel. 20 bin metrekarelik alan içerisinde yer alan otel, 2 adet restorana, özel bir plaja, açık ve kapalı havuza ve fitness gibi aklınıza gelebilecek her türlü otel tesisine sahip. Otel Bodrum merkeze de araçla çok kısa bir sürede ulaşılabilecek bir konumda.

#4 - The Marmara Bodrum
Yokuşbaşı Mahallesi Suluhan Caddesi No:18 48400 Bodrum
The Marmara'nın 6 otelinden biri olan The Marmara Bodrum , Bodrum'a tepeden bakan lüks bir butik otel. Eğer bütçeniz kaldırıyorsa mutlaka deniz manzaralı bir odada kalmaya bakın. Kos Adası, Bodrum Kalesi ve deniz manzarası muhteşem. Otel sadece yetişkinlere hizmet verdiğinden çoluk çocuk gürültüsü de yok. Ama bu manzaranın aynı zamanda denize ve kumsala uzak olmak anlamına geldiğini, küçük butik otelin görece küçük bir havuz sunduğunu unutmayın.

#5 - Doria Hotel Bodrum
Gündönümü Mevkii Bitez Bodrum, 48400 Gümbet 
Deniz kenarında ama denize de tepeden bakan otel deneyimi gibisi yok (yokuş inip çıkmak ile bir probleminiz yoksa). Bodrum Bitez'deki bu beyaz renklerin hakim olduğu lüks otel Bodrum ve çevresinin en yeni otelletinden biri. Tesisler güzel, manzara müthiş, havuz ve deniz şahane. Doria Hotel Bodrum, Yeni bir otel olmasına rağmen aldığı yüzlerce iyi konuk değerlendirmesi de dikkate değer.


Lüks Bodrum Otelleri - Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum
Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum
#6 - Grand Yazıcı Bodrum
Yokuşbaşı Mahallesi 1836 Sokak. No:8 Bodrum
Bodrum'a ve Akdeniz'e tepeden bakan muhteşem manzaralı ve lüks bir başka otel ise, sonsuzluk havuzu, SPA tesisleri ve deniz kıyısında özel plajı olan kardeş oteline olan taşıma servisi ile Grand Yazıcı Otel Bodrum. Bu tür Bodrum tepelerindeki lüks oteller denizden ve plajlardan uzak olsalarda sağladıkları manzara ve tesisleri ile iyi bir tatil geçirmenizi garanti ediyorlar. Ayrıca otelin sunduğu servis aracı plaja sadece 10 dakikada varabiliyor. Bodrum şehir merkezi ise taksi ile 5-10 dakika uzaklıkta.

#7 - Manastır Otel Bodrum
Kumbahçe Mahallesi Mustafa Kemal Caddesi No:37
18.yüzyıldan kalma bir manastırın bulunduğu alan üzerine inşa edilmiş olan Manastır Otel, Bodrum Körfezi manzaralı çarpıcı bir tepe üstü konuma sahip. 73 odalı otelin Myspa adlı kişiye özel SPA hizmeti de var.

#8 - Voyage Bodrum
Eskiçeşme Mh., 48400 Bodrum
Bodrum kent merkezine sadece 900 metre uzaklıktaki Voyage Bodrum her şey dahil sistemiyle çalışan  ve 8.000 m² alan üzerinde konumlanmış lüks Bodrum otellerinden biri. Voyage Bodrum, enfes Bodrum kalesi ve Akdeniz manzarası ve Bodrum merkeze olan yakınlığıyla da Bodrum gece hayatından vazgeçmek istemeyen kişiler için mükemmel bir seçim... Denize sıfır kale manzaralı odaları, mavi bayraklı denizi, plazma TV'li lüks odaları, sahilinde bulunan iskeleye yat taksilerin yanaşabilmesi ve merkeze deniz yoluyla gidebilme ayrıcalığıyla Voyage Bodrum en iyilerden.

#9 - Bodrium Boutique Resort & Spa
Büyük İskender Caddesi No:13 Bodrum
Geniş ve güzel bir havuzun etrafında konuşlanmış oda ve tesisleri ve SPA'sı ile ile Bodrum merkezine yakın Bodrium Boutique Resort & Spa, Marina'dan ve plajdan 20 dakika yürüme mesafesinde. Lokasyon olarak hem sakin bir yer arayan hem de Bodrum merkezinden ve Bodrum gece hayatından uzak olmak istemeyenler için.

#10 - Club Izer Beach
İsmet İnönü Cad., No:87, Bodrum
Aileler için ideal lüks Bodrum otellerinden biri olan Club İzer Beach, güzel Torba Koyu'nda deniz kenarında bir otel. Akdeniz mimarisi özelliklerine sahip tesiste özel kumsal, 3 adet açık yüzme havuzu, çocuk havuzu ve su kaydırakları. Havuzları, su kaydırakları, çocuklara yönelik etkinlikleri ile çocukların bayılacağı bu sahil kenarı oteli Bodrum merkezinden 8 kilometre uzaklıkta.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder