21 Şubat 2015 Cumartesi

2015 Yılının En Gezilip Görülesi Yerleri

Internetin en kapsamlı online gezi rehberlerinden biri olan Wikitravel sitesine göre aşağıdaki şehirler 2015 yılında en gezilip görülesi yerleri.

1 - Milano

Eğer Roma "Eski İtalya"yı temsil ediyor ise Milano "Yeni İtalya"nın temsilcisi. Milano hem İtalya'nın en modern şehri hem de oldukça köklü olan tarihini iyi bir şekilde korumayı başarmış. Eğer Milano'ya gitmeyi planlıyorsanız, Milano'da nerede kalınır yazımıza mutlaka göz atın.

2 - Havana

Küba'nın başkenti Havana hem kozmopolit yapısı hem de oldukça renkli gece hayatı ile ilginç bir turizm mekanı. Komunizmden önce Karayiplerin en popüler turizm merkezi olan şehir, Amerika Birleşik Devletleri'nin Küba ile diplomatik ilişkisini yeniden başlatması sebebi ile muhtemelen önümüzdeki dönemde oldukça popüler bir turizm mekanı olacak.

3 - Kotor

Balkan Ülkelerinden Karadağ'ın kıyı kentlerinden olan Kotor, Kotor Körfezinde denize tepeden bakan muhteşem konumu ve Dünya Mirası Kapsamındaki tarihi merkezi ile oldukça güzel bir turizm merkezi. Karadağ'ın yavaş yavaş uyanan turizm sektörünün baş aktörü olmaya aday bu şehir, gerçekten de çok güzel bir tatil vaadediyor.


4 - Singapur

Güney Doğu Asya'nın incisi şehir devleti Singapur, gökdelenlerle dolu şehir merkezi, modern yapıların arasına serpişmiş olan koloni mimarisi binaları, kumarhaneleri, oyun parkları, oldukça renkli yemek, eğlence ve gece hayatı olanakları ile her kesimdem turiste hitap ediyor.Bu yıl 50. yaşgününü kutlayacak olan Singapur, ülkemizden direk uçui ile ulaşılabilen ve vizesiz giriş yapılabilen bir mekan. Singapur'a yolunuz düşecek ise Singapur yazılarımıza bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

5 - Rocky Mountains

Amerika Birleşik Devletleri'nin Batı kısmındaki Rocky Mountains,  Colorado, Idaho, Montana, ve Wyoming eyaletleri içinde muhteşem doğası ile öne çıkan bir yer. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder