20 Şubat 2015 Cuma

Osaka'da nerede kalınır?

17 milyon nüfuslu Osaka, Japonya'nın en büyük üçüncü kenti ve geleneksel olarak Japonya'nın en önde gelen ticaret merkezlerinden biri. Hem Japonya'da hem de Japonya dışında meşhur Japon yemekleri ile ünlü Osaka, sadece Japonya'nın değil dünyanın en önde gelen "yeme-içme başkentlerinden" biri. Osaka'nın dağlarından gelen kaynak sularından yapılan Osaka sake'si, Japonya'nın en iyilerinden ve Osaka Japonya'nın yemek, içmek ve partilere akmak için en iyi şehri.

Osaka aralarında dünyanın bazı en iyi otellerinin de bulunduğu geniş bir yelpazede otel alternatifleri sunuyor. Osaka'nın orta seviye ve lüks otellerinin önemli bir kısmı Umeda, Namba,  Shin-Osaka ve Kyobashi semtlerinde bulunabilir ama buralarda bütçeye uygun ucuz Osaka otelleri de bulmak mümkün. 

Ucuz otel ve hostel arayanlar için popüler alternatifler ise Tennoji bölgesindeki JR Shin-Imamiya (新今宮) ve Midosuji Line Dōbutsuen-mae (動物園前) tren istasyonu civarında bulunabilir. Oda kalitesi ve fiyatları oldukça geniş bir yelpazede (¥800-3,000). Yabancılar için iyi alternatifleri Osaka International Guesthouse Area civarında bulunabilir. Fakat bu alan genel olarak fakir bir muhit ve zararsız olsalar da evsizlerle dolu. Bölgenin fakir bir mahalle olmasının avantajı ise alışverişin ucuz olması.

Osaka şehri haritası ve Osaka'nın belli başlı semtleri
Osaka şehri haritası ve Osaka'nın belli başlı semtleri. Kaynak - Osaka Gezi Rehberi
Osaka 24 mahalleden oluşuyor fakat pratik olarak yukarıdaki Osaka haritasındaki bölgeleri kullanmak daha mantıklı.

Minami( 大阪 ミナミ )

Osaka'nın geleneksel ticari ve kültürel merkezi olan Minami, Chuo ve Naniwa bölgelerinden oluşuyor. Bölgenin ana tren istasyonu Namba İstasyonu çevresi hem alışveriş hem de eğlence alanında oldukça zengin alternatifler sunuyor. Shinsaibashi (心斎橋) ve Horie (堀江) bölgenin moda merkezi. Dōtonbori (道頓堀) yeme içme için en güzel mekan.

Bu bölgede kalacaksanız JR Namba İstasyonunun yürüyerek 5-10 dakika kuzey ve kuzey batısındaki bölge ilk bakılacak yerler. Burası Osaka'nın en güzel yeme-içme mekanı Dotonbori'den sadece 10 dakika yürüme mesafesinde. Böylece kanal civarında gece yarısına kadar hareketli mekanlara yürüme mesafesinde kalabilirsiniz.

Osaka'nın ticari ve kültürel merkezi Minami'de kalacaksınız, bu bölgedeki oteller ve karşılaştırmalı otel fiyatlari gibi ayrıntılar için Osaka Minami otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Osaka'nın Dotonbori kanalı kıyısındaki neon ışıklı bölge
Kita (キタ)

Osaka'nın görece yeni bu merkezi JR Osaka İstasyonu ve Umeda İstasyonu ile ulaşılabilir. Alışveriş imkanları ile öne çıkan bu bölgede Osaka Science Museum ve Osaka National Museum of Art gibi bazı önemli gezileri görülesi yerlerini de barındırıyor. 

Bu bölgede kalacaksanız, JR Osaka İstasyonu ve Umeda İstasyonuna yakın kalmaya bakın. Kita bölgesindeki oteller ve karşılaştırmalı otel fiyatları için Osaka Kita otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Osaka'nın sembolü ve en gezilesive görülesi yerlerinden biri olan Osaka Kalesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder