11 Temmuz 2015 Cumartesi

Batum'da nerede kalınır?

Gürcistan'ın kıyı kenti Batum, ılıman iklimi, renkli gece hayatı, kumarhaneleri, modern ve tarihi binaların iç içe olduğu güzel mimarisi ile Kafkas'ların en popüler turizm merkezlerinden biri. Son zamanlarda özellikle Karadeniz Bölgesinden pasaportsuz kolayca geçilebilmesi sayesinde ülkemizde de oldukça popüler olan Batum, gezilip görülecek yerler ve yeme-içme açısından da kısa bir tatil için doyurucu alternatifler sunuyor.

Batum Gürcistan'ın en önemli ve gelişmiş şehirlerinden biri. Batum her ne kadar kumarhane ve kırmızı nokta dolu gece hayatı ile bilinse de gündüz ve hatta çocuklarla da yapılacak atraksiyonlar sunan bir şehir. Meşhur Batum Bulvarı'nın kıyı kesimi kafeler, restoranlar, çocuklara hitap eden eğlenceler ile dolu. Şehrin güzel Botanik Bahçesi ve Batum Dolphinarium da diğer önemli gezilip görülecek yerler.

Batum'da nerede kalınır sorusuna gelelim. Yakın zamana kadar hemen hemen hiçbir önemli oteli olmayan şehirde 2009 yılından sonra peşpeşe açılan Sheraton (2010) ve Radisson Blu (2011) gibi yatırımlar sayesinde bugün kalmak için her yelpazede otel bulmak mümkün. Batum, Rusya, Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Cumhuriyetlerinden her sene artarak gelen kalburüstü turistler sayesinde otel seçeneğinin hala hızla arttığı bir kent. Batum'daki yeni otel yatırımlarının çoğu kumarhaneli lüks oteller. Yine de bu şehirde daha bütçeye uygun otel bulmak da mümkün.

Batum'un yüksek sezonu Temmuz ve Ağustos ayları. Bu sezon dışında ise orta sınıf ve lüks otellerde fiyatlar üçte bir oranında düşüyor.

Biz aşağıda birkaç Batum otel tavsiyesi verdik.

5 yıldızlı Sheraton Batumi, Batum'un en bilinen lüks otellerinden biri. Açık ve kapalı yüzme havuzlarının yanında merkezi konumu, lüks tesisleri ve şehrin en meşhur kumarhanelerinden olan Casino Peace ile öne çıkıyor. Otelin odalarından deniz manzarası harika.

4 yıldızlı Radisson Blu Batumi, şehrin bir diğer çok bilinen lüks oteli. Sahil kenarındaki oldukça güzel konumu ve lüks tesisleri ile populer.

Sheraton Batum Oteli
Sheraton Batumi şehrin en popüler lüks oteli olmasının yanında en bilinen yapılarından biri.


Daha ucuz ama iyi Batum otelleri arıyorsanız size tavsiyelerimiz denize yakın konumu ve hesaplı oda fiyatları ile Hotel Mgzavrebi Batumi, eski Batum'un göbeğinde tarihi bir binada hizmet veren ve Hotel O Galogre.

Eğer Batum'da kalacak hostel arıyorsanız ise Guesthouse in Batumi'ye bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder