15 Temmuz 2015 Çarşamba

İğneada'da nerede kalınır?

Kırklareli'nin Karadeniz Sahilindeki İğneada kasabası Avrupa’nın en büyük subasar ormanlarının yanında 22 kilometrelik sahili ile doğa turizmini seven tatilciler için oldukça güzel bir varış noktası. Genelde Trakya kentlerimizdeö özellikle Kırklareli Şehrinde, yaşayanlarca bilinse de İstanbul'dan yaklaşık 260 kilometre uzaklığındaki İğneada, bu şehirde yaşayanlar için de çok iyi bir haftasonu tatili imkanı da sunuyor. Her ne kadar bu mesafe çoğu turistin İğneada'ya günübirlik bir varış noktası olarak bakmasına neden olsa da bu küçük kentte konaklama imkanları da mevcut.

İğneada kasabası birkaç balıkçı lokantası, motel ve bakkaldan başka pek bir tesisi olmayan oldukça küçük bir kasaba. Ama bu nedenle belki büyük şehrin gürültüsünden ve herşeyden kaçıp kafayı dinlemek için ideal bir tatil noktası. Maalesef meşhur "balkanlardan gelen soğuk hava dalgası"nın acımasızca vurduğu bu bölge kışları oldukça soğuk ve ılık ve sıcak tatil mevsimi oldukça kısa. Karadeniz de oldukça dalgalı ve sadece bu kısa yaz sezonunda yüzmeye uygun.

İğneada'da nerede kalınır sorusuna gelelim hızlıca. İğneada'da sıra sıra dizilmiş büyük tesisli oteller beklemeyin. Birçokları için İğneada'da konaklamak demek çadırda kalmak demek zaten. Ama tabii ki yavaş yavaş popüler hale gelen bu şirin kentte bir avuç da olsa otel ve motel  bulmanız mümkün.

İğneada'da nerede kalınır - İğneada havadan fotoğraf
İğneada, deniz ile orman arasında oldukça güzel bir konumda.
Aşağıda İğneada otellerinin bir listesini verdik.

İğneada Resort Otel ve Spa - İğneada'nın merkezinde, sahile sıfır İğneada Resort Otel ve SPA, konforlu ve geniş odaları, restoranı, konumu, plajı ve servisi ile öne çıkıyor.

Aydeniz Apart Hotel - İğneada çarşısında makul fiyatlı, denize yakın konumu ile dikkat çeken Aydeniz Apart Otelin kullanabileceğiniz de bir mutfağı bulunuyor.

İğneada Parlak Resort Hotel - Plaja 250 metre mesafedeki merkezinde yeni bir otel olan İğneada Parlak Resort Otelinin gecelik oda fiyatları da oldukça uygun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder