5 Kasım 2013 Salı

Fırsat Bu Fırsat nedir?

Groupon'un başlattığı ya da popüler hale getirdiği grup alma siteleri online alışverişin önemli bir yöntemi haline geldi. Fakat bu iş yönteminin kopyalanması o kadar kolay ki dünyada ve ülkemizde birbirine benzer birçok grup alma sitesi var artık. İdealinizdeki tatili, akşam yemeğini, güzellik salonu indirimini vs ... tek tek bu sitelerden aramak yerine tüm günlük grup alma sitelerinin tekliflerini tek sitede toplayan bir site olsa hoş olmaz mı? İşte Fırsat Bu Fırsat bu fikirden yola çıkarak oluşturulmuş bir site.

Fırsat Bu Fırsat, günlük indirimler sunan grup satın alma şirketlerini tek bir çatı altında toplayan bir fırsat platformu. Fırsat Bu Fırsat  grup satın alma şirketlerinin düzenlediği, eğlence mekanlarından, restoranlara, sağlık merkezlerinden, spor ve güzellik hizmetlerine kadar onlarca fırsatı tek bir sayfada göstererek ilginizi çekebilecek bir fırsata ulaşmak için her gün onlarca siteyi tek tek incelemenize ya da e-posta kutunuza her gün onlarca e-posta almanıza gerek kalmıyor.

Türkçe yayın yapan bu platformun genel merkezi Silikon Vadisinde. Satış ve pazarlama ekibi ise İstanbul'da yerleşik.

Fırsat Bu fırsat nedir diye açıklarken bilmeyenler için grup satınalma şirketi nedir onu açıklayalım. Eskiden insanlar forumlarda falan bir araya gelip topluca bir mal veya hizmet alırlardı ve sayıca çok olduklarından indirim de yaptırtırlardı. Bu mantıkla çalışan grup satınalma şirketleri satıcılardan ürün veya hizmetleri listeleyip eğer minimum sayıda alıcı çıkarsa hepsine indirimle sunuyor. İndirimler de öyle azımsanacak gibi değil. Bazen 50%'ye ve daha fazlasına varan indirimler oluyor (gerçi bazen de indirimli fiyatı dedikleri şeyi siz indirimsiz de alabiliyorsunuz).

Fırsat Bu fırsat sitesinde bulabileceğiniz fırsat sayısı devasa. Sadece "İstanbul Şehir Fırsatları" bölümünde bile binlerce Fırsat var ki şehir şehir fırsat bölümleri de mevcut. Fırsat bu Fırsat fırsatları 9 ana bölümde toplanıyor:


Fırsat Bu Fırsatın hoşuma giden bir özelliği sunulan fırsatın o fırsatı kullanmış kişilerce değerlendirilmesi. Fırsatların altında o fırsatla ilgili kötü yorumlara da sıklıkla rastlanıyor ki bu da yorum bölümü dürüst ve şefaf anlamına gelebilir. Örneğin bir Tatil fırsatının olduğu otel kötü ise aşağıdaki yorumlarda görülebiliyor. Ana grup satın alma sitelerinin çoğunda bu özellik yok.

Firsat Bu Firsat nedir?

Fırsat Bu Fırsat'ın bir de android ve iOs için mobile uygulaması var. Şehrinizdeki bütün fırsatları cebinizde toplayabilir, en iyi restoranlar, en kaliteli güzellik merkezleri, en cazip tatil ve eğlence seçenekleri ve diğer pek çok fırsat %90'lara varan indirimlerle elinizin altında tutabilirsiniz :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder