14 Kasım 2013 Perşembe

Ucuz Araba Kiralama

Araba kiralama özellikle şehir dışı seyahatlerinde oldukça mantıklı bir ulaşım çözümü. Özellikle o şehre uçakla gidiyorsanız havaalanı şehir arası tek yönde taksi ile size en az 35 TL'ye patlayacaktır. Bunun yanında eğer sadece bir gün orada olacaksanız ve şehir içinde de oradan oraya gidecekseniz en mantıklısı günlük bir araba kiralamak en ucuz çözüm olabiliyor.

Tabii ki en ucuz araba kiralama şirketini ararsanız genellikle ucuz ve de kötü bir şirket (ve araba ile) başbaşa kalırsınız. Siz en iyisi bu konuda kurumsal firmalardan şaşmayın zira bu işe girmek çok zor değil ve irili-ufaklı birçok şirket bu işi yapıyor.

Kurumsal yerlerden ya da ne bileyim şehrinizde adı sanı bilinen yerlerden kiralarsanız ' kiralık oto' olarak özel sigortaya sahip araçları kiralarsınız ve herhangi bir kaza durumunda, çalınma durumunda, anahtar kaybı vesaire gibi durumlarda hem hizmet alıp, hem para ödeyip, hem de bir sürü bok püsür ile uğraşmaz senetinizin peşine düşmezsiniz.Araba kiralama özellikle sadece haftasonu arabaya ihtiyacı olanlar için en ideal yöntemlerden biri. 30 bin liralık bir arabanın senelik maliyeti 4000-5000 tl arasında olacaktır. Her iki haftasonunda bir araba kiralasanız bile size 5200 TL'ye patlar. Daha pahalı ama her haftasonu da arabayla bir yere gitmem diyorsanız ne arabanızı ne bakımıyla ne vergisiyle kaskosuyla vesaire ile uğraşmazsınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder