14 Kasım 2013 Perşembe

En iyi 8 Istanbul Oteli

Herkesin en iyi İstanbul otelleri listesi başka. Daha önce burada TripAdvisor sitesinin en iyilerini paylaşmıştık. Şimdi ise CNN'in Gezi blogunun en iyi İstanbul Otelleri listesine bakacağız.

İstanbul gibi sayısız otel sunan bir şehirde en iyisini bulmak kolay değil o nedenle bu listeler fevkalade yararlılar:

1 - Pera Palas Oteli
52 Meşrutiyet Caddesi, Tepebaşı, Beyoğlu
Agatha Christie gibi ünlüleri ağırlamış tarihi Pera Palas Otel zamanında İstanbul'un en iyi oteliydi muhtemelen ve hala da en iyi otellerinden biri. 3 sene önce 23 milyon Euroluk bir restorasyondan çıkıp yeniden hizmete giren Pera Palas Oteli aslen 1892 yılında İstanbul'a Orient Express ile gelen ziyaretçileri ağırlamak için açılmış.

16 adeti suit olan 115 odalı Pera Palas Oteli İstiklal Caddesi'nin hemen yanı başında. Gecelik fiyatlar ise 160 Eurodan başlıyor.

"Olabilecek en iyi lokasyonda harika bir manzaraya sahip bu oteli şiddetle tavsiye ederim. Daha girişten başlayan muhteşem servis sizi çok özel biriymişsiniz gibi hissettiriyor. 140 yıllık tarihe sahip, Agatha Christie ve John Lennon gibi ünlüleri ağırlamış bir otelden biraz kibir beklersiniz belki ama zerresini bulamazsınız. Odalar ve restoran müthiş. Bir geceliğine bile olsa bu deneyimi kaçırmayın" demiş Hindistanlı bir otel ziyaretçisi.
İstanbul Pera Palas Oteli
Pera Palas Oteli
2 - W Istanbul
22 Süleyman Seba Caddesi, Akaretler, Beşiktaş
1870lerde Avrupa mimarisi ile inşaa edilen Akaretlerdeki Sıra Evlerden birini işgal eden W İstanbul, W Otel zincirinin bilinen "Wow" faktörlerini taşıyan hip bir otel. Trafiği saymazsanız İstanbul'un belli başlı merkezlerine kısa bir taksi yolculuğu uzaklığındaki otel İstanbul'un en iyilerinden.

W İstanbul Oteli
W İstanbul
3 - Georges Hotel Galata
24 Serdar-ı Ekrem Sokak, Galata, Beyoğlu
Listemizin üçüncü oteli de lüks ve tarihi bir binayı mesken tutmuş. 20 odalı küçük butik bir otel olan Georges Hotel Galata oldukça "cool" bir Galata köşesinde süper boğaz manzarası sunan bir konumda (bazı odalarının balkonlarından boğaz manzarası var). Galata Kulesinden ve Tünelden kısa bir yürüme mesafesi sunan otelin terasındaki Fransız restoranı Le Fumoir hem yemekleri hem de muhteşem Sultanahmet manzarası ile ünlü.

Georges Hotel Galata
Georges Hotel Galata terasından Sultanahmet manzarası
4 - The Istanbul Edition
136 Buyukdere Caddesi, Levent
Levent'te kalburüstü alışveriş merkezlerine ve iş merkezlerine yakın olan bu lüks otel, tüm bir katı kaplayan penthouse suit de dahil 78 odalı. Otelde 3 katlı ESPA spa, Cipriani restaurant, Gold Bar ve de gece klübü mevcut. İstanbul'a alışveriş ve iş için gelmiş olanlar için ideal bir otel olan The Istanbul Edition İstanbul Alışveriş Merkezleri Kuşağı üzerinde oldukça sağlam yeme içme, alışveriş ve eğlence imkanlarına yakın.

The Istanbul Edition
The Istanbul Edition 
5 - Çırağan Palas Otel
32 Cırağan Caddesi, Beşiktaş
Sultan Abdulaziz zamanında inşaa edilen boğaz kıyısındaki muhteşem Çırağan Sarayı bugün İstanbul'un en lüks ve en iyi otellerinden biri. Otelin Sultan Suite'i dünyanın en pahalı suitlerinden biri. Zaten otelin 11 suitinden herhangi birinde kalıyorsanız otele helikopter ile transfer oluyorsunuz ve size özel kahyanız oluyor!

Bütün bunlara rağmen Çırağan Palas Otel sadece süper zenginlere hizmet eden bir otel değil. Biraz daha az lüks ama ve daha ucuz odaları da var. Boğaz manzaralı odaları en gözdeleri tabii.

Çırağan Palas Otel
Çırağan Palas Otel
6 - Otel İbrahim Paşa
7 Terzihane Sokak, Sultanahmet
Sultanahmet'te oldukça merkezi konumdaki bu butik otel 2 adet tarihi binanın birleştirilmesi ile oluşturulmuş. Sadece Otel İbrahim Paşa'da kalanlara açık olan teras katından muhteşem bir Sultanahmet Camii manzarası var. Otel hem çok merkezi konumda hem de bulunduğu sokak bir miktar içerde olduğundan görece sakin bir ortama sahip.

Otel İbrahim Paşa
Otel İbrahim Paşa teras katı
7 - Four Seasons Otel İstanbul
28 Çırağan Caddesi, Beşiktaş
Listemizde yine bir boğaz kıyısı Osmanlı Sarayında yer alan muhteşem bir otel var. Lüks Four Seasons Otel Istanbul'un en önemli artısı elbette ki Boğaz ve muhteşem Boğaz manzarası. Bunun yanında lüks bir Four Seasons otelinden bekleyeceğiniz herşey bu otelde de mevcut.

Four Seasons Otel Istanbul
Four Seasons Otel İstanbul
8 - The House Hotel Nişantaşı
34 Adbi İpekçi Caddesi, Nişantaşı
House Otel Grubu İstanbul'un meşhur House Cafes grubunun bir iştiraki. 44 odalı butik otel The House Hotel Nişantaşı, İstanbul'un en nezih semtinde Nişantaşı'nın alışveriş, yemek ve gece hayatının ortasında bir konaklama sunuyor. Otelin kendisi de Nişantaşı'na yaraşır bir lükse sahip.

The House Hotel Nişantaşı
The House Hotel Nişantaşı

2 yorum:

  1. Booking Buddy is the most popular travel booking search engine, that you can use to compare travel deals from the big travel booking agencies.

    YanıtlaSil